tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán počas tlačovej konferencie s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom vo Viedni 28. júla 2022. zdroj: tasr/ap

Maďarsko ostro odsúdilo výroky Volodymyra Zelenského o ruskej rakete v Poľsku

Kým Poľsko hovorí o „ukrajinskej nehode,“ naši vládni politici o ruskom terorizme a niektorí aj o aktivácii článku 5, keďže si asi neuvedomujú, že by to znamenalo 3. svetovú vojnu, Zelenský žiada dôkazy a rozpráva o tom, že raketa, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí nemohla byť z Ukrajiny, Maďarsko ako vždy vyčnieva z radu. Výroky prezidenta Ukrajiny sa Maďarom nepozdávajú. Dokonca si dovolili jeho kritiku. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
 2. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
 3. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
 4. Ministerka obrany Českej republiky Jana Černochová.
 5. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
 6. spojené štáty sa bránia
 7. Vo Švédsku zastrelili youtubera
 8. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba
 9. Predseda Smeru-SD Robert Fico
 10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 11. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.

Za „nezodpovedné“ označilo v stredu Maďarsko tvrdenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že raketa, ktorá v utorok na území Poľska zabila dvoch ľudí, bola vystrelená Ruskom.

Zlý príklad

V takejto situácii sa svetoví lídri vyjadrujú zodpovedne,“ povedal reportérom v Budapešti šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás. „Ukrajinský prezident okamžitým obvinením Ruska urobil chybu, je to zlý príklad,“ dodal a zároveň ocenil opatrný prístup Poľska a Spojených štátov.

Zelenský žiada!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený o tom, že raketa, ktorá v utorok večer dopadla na územie Poľska a zabila tam dvoch ľudí, nebola ukrajinská. Utorkový výbuch v Poľsku podľa predbežných zistení NATO aj vyjadrenia Bieleho domu zrejme zapríčinila strela ukrajinskej protivzdušnej obrany namierená proti ruskej rakete.

V utorok sa však hovorilo o ruskej rakete či o „rakete ruskej výroby.“ Pri incidente zahynuli dvaja ľudia a ďalší štyria utrpeli zranenia, pripomína stanica Sky News.

Nie je raketa ako raketa

Podľa NATO ani Varšavy dosiaľ „nič nenasvedčuje“ tomu, že išlo o úmyselný útok. Poľský premiér sa vyjadril, že keďže išlo o ukrajinskú „nehodu,“ nebude nateraz žiadať aktiváciu článku 4. Nie je totiž asi smrť ako smrť a raketa ako raketa. Výsledkom sú ale žiaľ dvaja mŕtvi ľudia.

Rusko

Za ukrajinskú nehodu podľa Bidena, Sunaka i našich lídrov môže tak či tak. Keby nebolo ich, neboli by rakety. Nuž, keby aj Západ predtým dodržiaval dohody a keby Zelenského chlapci z Azovu nerobili na Donbase to, čo robili…Aj keď to mnohí spochybňujú alebo odmietajú, v tejto vojne všetko so všetkým súvisí. Rusko by si malo za jej začatie spytovať svedomie, o tom niet pochýb, netreba však zabúdať na to, že rozhodne nie je jediné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko ostro odsúdilo výroky Volodymyra Zelenského o ruskej rakete v Poľsku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku