tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Staněk foto: eReport/Bez cenzúry

VIDEO Staněk pre eReport: Dnes sa pozriete na EÚ a vidíte, že prijíma priam nebetyčné debiliny!

Ekonóm, historik, polyhistor, vizionár a obľúbený komentátor globálneho diania Peter Staněk vyzýva ľudí, aby v dnešnej komplikovanej dobe rozmýšľali a aby sa nenechali nepriamo, ale vážne ovplyvňovať najbohatšími a najmocnejšími ľuďmi sveta. Tí majú podľa neho pod palcom mnoho novinárov, politikov, či ďalších ľudí, ktorí sa snažia spoločnosti nadiktovať jej smerovanie. Pýta sa, či je posledný vývoj vo svete, a to aj v kontexte covidu a vojny na Ukrajine náhodou, sériou náhod, pripraveným projektom, alebo snahou o geopolitické preformátovanie planéty.

„Musíte rozdeliť spoločnosť, lebo tí ľudia sa potom hádajú medzi sebou a neútočia na vás,“ hovorí Staněk o rozdeľovaní spoločnosti na slušných a neslušných, očkovaných a neočkovaných, či hlúpych a múdrych.

Anglosaský blok vs. BRICS

Európska únia bola ešte donedávna vzorom vytvárania medzinárodnej organizácie, ktorá je založená na vzájomnom rešpekte. Dnešný pohľad na Európu je však podľa odborníka iný. Je podľa neho evidentným záujmom USA, aby bola Európa oslabená v rôznych oblastiach. Po odchode „trójskeho koňa“ v podobe Veľkej Británie si podľa neho Američania našli v Európe vysokopostavených politikov, ktorí aj naďalej bojujú za jej záujmy – tými majú byť napríklad deindustrializácia, alebo ochudobňovanie obyvateľstva. USA má ležať v žalúdku napríklad aj úzka spolupráca Európy a Číny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  2. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
  4. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  5. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.
  6. testovanie
  7. Na ilustračnej snímke muž vyťahuje z peňaženky bankovku v hodnote 100 eur.

Na druhej strane vzniká silný blok krajín tzv. BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika), ktorý aspoň v posledných mesiacoch preukazuje značnú dávku schopností v komunikácii a vo vzájomnom rešpekte.

Snaha USA oslabiť Európu

To je podľa Staněka projekt, ktorý má evidentne viaceré aspekty. „USA mali záujem na tom, aby sa prerušili dodávky lacných energií do Európy,“ tvrdí. „Tak o čo tu ide? O to, aby ste dosiahli stav, v ktorom väčšina obyvateľstva schudobnie?,“ pýta sa ďalej.

Svoju úlohu by pri tom mal zohrávať aj psychologický efekt. Ak totižto bude Európa oslabená, bude to mať vplyv na psychické deštrukčné fenomény, medzi ktoré odborník radí hlavne zdravie a peniaze. Zásadnú úlohu mala zohrávať napríklad pandémia covidu a s ňou súvisiaci spor o očkovanie: „Tí ľudia sa nezbavia tej zodpovednosti. Nezbavia sa toho počtu zbavených životov v dôsledku vakcinácie!“

V zabudnutí nemôže ostať ani téma vojny na Ukrajine, v rámci ktorej podľa Staněka vidíme ospravedlňovanie činov ľudí, ktorých má veľká časť ukrajinských ozbrojených síl dodnes uznávať. „Takže máme dobrých fašistov ako Bandera a zlých fašistov ako je Hitler a SS?,“ pýta sa Staněk.

V prvej časti relácie Bez cenzúry sa taktiež dozviete:

Ako vo svete fungujú v podstate dva paralélne svety?

Prečo je momentálne skupina BRICS úspešná vo svojej činnosti?

Vznikne silný anglosaský blok?

Prečo je záujmom USA oslabiť Európu?

Ako sa obyvateľstvo EÚ stáva chudobnejším?

Čo v skutočnosti stálo za pandémiou covidu?

Aké sú aspekty nového digitálneho sveta a metaverzu?

Aká je predajnosť politikov, novinárov a vedcov?

Ako funguje efekt čierneho pasažiera v spoločnosti?

Hrozí planéte absolútna totalita?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Staněk pre eReport: Dnes sa pozriete na EÚ a vidíte, že prijíma priam nebetyčné debiliny!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku