tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Zdroj: tasr

Lengvarský: Snažíme sa pripraviť na plán B, na Úrade vlády SR sa ešte stále rokuje

Ústredný krízový štáb sa v pondelok zaoberal možnosťami štátu po prípadnej nedohode lekárov s vládou, ktorá by znamenala odchod lekárov z nemocníc. Po zasadnutí o tom informovali minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
  3. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Podpredseda NR SR Peter Pčolinský (Sme rodina).
  5. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.
  6. Lucia Kurilovská na archívnej snímke.
  7. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.

„Snažíme sa v prípade nedohody pripraviť na tzv. plán B. Verím, že ďalšie zasadnutie nebude nutné,“ skonštatoval Lengvarský. Pripomenul, že na úrade vlády v pondelok pokračujú ďalšie rokovania s odborármi za účasti ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

V prípade potreby budú prizvaní zástupcovia rezortu zdravotníctva, aby mohlo v krátkej dobe prísť k podpisu memoranda a neboli potrebné ďalšie kroky. Minister vnútra deklaroval, že v prípade potreby je pripravený zvolať ďalšie zasadnutie ústredného krízového štábu.

Remišová

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) sa pred rokovaním nechcel bližšie vyjadrovať. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) verí v dohodu lekárov a vlády.

„Dohoda má dve strany mince. Jedna strana sú požiadavky lekárov a druhá strana je zabezpečenie zo strany lekárov kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ skonštatovala Remišová.

Vďaka sestrám

Treba podľa nej hľadať rozpočtovo prijateľný kompromis. Upozornila aj na ďalšie povolania v zdravotníctve. Poďakovala zdravotným sestrám, že nestavajú spoločnosť a pacientov pred ultimáta. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) verí, že zvíťazí pacient.

Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme. Trvajú na splnení ôsmich požiadaviek, ktoré navrhli na zlepšenie situácie v sektore. V pondelok na Úrade vlády SR pokračujú rokovania Lekárskeho odborového združenia a vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský: Snažíme sa pripraviť na plán B, na Úrade vlády SR sa ešte stále rokuje

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku