eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Nežiadaná kritika armády? Šéfka Amnesty na Ukrajine končí vo funkcii

Regionálna riaditeľka medzinárodnej ľudskoprávnej organizácie Amnesty International (AI) na Ukrajine Oksana Pokaľčuková rezignovala na svoju funkciu po kritike AI na adresu ukrajinských ozbrojených síl. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters. Organizácia totiž uviedla, že ukrajinské jednotky ohrozujú civilistov nasadením svojich vojakov v obývaných oblastiach.

Správa, ktorú AI vo štvrtok vydala, nijakým spôsobom nezohľadňovala pozíciu ukrajinského ministerstva obrany, uviedla Pokaľčuková v noci na sobotu na sociálnej sieti Facebook.

„Výsledkom tohto organizácia nevedomky vytvorila materiál, ktorý znel ako podpora pre ruské naratívy. V úsilí chrániť civilistov sa táto štúdia stala nástrojom propagandy,“ dodala.

„Bolí ma to priznať, ale s vedením Amnesty International sme sa nezhodli na hodnotách. Preto som sa rozhodla z organizácie odísť,“

dodala.

Kyjev tvrdenia Amnesty prirovnal k ruskej propagande a dezinformáciám. Aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj skupinu obvinil z podnecovania ničím nevyprovokovaných ruských útokov na Ukrajinu. Amnesty sa podľa jeho vyjadrení pokúša preniesť zodpovednosť z agresora na obeť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. António Guterres, OSN, UNITED NATIONS
  2. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj.
  3. Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu v Gaza City, v pásme Gazy 14. mája 2021
  4. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
  5. Dmitrij Medvedev.
  6. Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinskí predstavitelia uviedli, že využívajú všetky možné opatrenia na evakuáciu civilistov z oblastí na frontových líniách, píše Reuters. Rusko odmieta, že by počas svojej „špeciálnej vojenskej operácie“ cielene útočilo na civilistov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nežiadaná kritika armády? Šéfka Amnesty na Ukrajine končí vo funkcii

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti