tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Politológ Radoslav Štefančík. Foto: eReport

Smer označil za zdochýnajúcu mrcinu. Teraz tvrdí: Niet sa čo čudovať, ak by ľudia vládu hnali papekmi!

Politológ Radovan Štefančík kriticky zanalyzoval posledné dianie vo vládnych kruhoch. Podľa portálu plus.noviny.sk sa nevyhol téme chaotického lockdownu, kritike vlády zo strany veľkej časti verejnosti, ani dezinformáciám, hoaxom a populizmu, ktoré vraj vláda používa vo svojej činnosti.

Lockdown – nelockdown

Politológ v prvom rade upozornil na chaos v opatreniach, ktorí dnes konštatujú viacerí – a to vrátane zahraničných médií – komentujúcich situáciu na Slovensku. Upozorňuje, že podoba lockdownu na Slovensku je nelogická a deravá. Pri zmienke o nelogickosti spomína hlavne pôvodný zákaz návštev blízkych ľudí a jeho následné rušenie, rušenie zákazu vychádzania medzi jednou a piatou ráno, alebo návštevy prírody mimo okres.

Aktuálne opatrenia dokonca celkom posmešne prirovnáva k Dobšinského rozprávke „Ženský vtip“, v ktorej sa mala byť hlavná hrdinka „ani oblečená ani nahá, ani na koni ani na ceste a má priniesť dar aj nie dar.“

„A keď sa jedného dňa na stoličný stolec posadí opäť Robert Fico, pôjdeme Igorovi Matovičovi a jeho družine pogratulovať k úspechu či neúspechu aký sa vo svete len tak nevidí,“ vyjadril sa Štefančík naznačujúc, že vzhľadom na chaotické kroky niekedy ani nevieme, či táto vláda robí správne, alebo nesprávne veci.

Nečudoval by sa, keby ľudia vládu hnali papekmi

„Nám tento týždeň skončilo niečo, čo sa dá nazvať lockdown aj nelockdown, a vlastne ani nevieme, či skončil alebo ešte neskončil, či bude pokračovať či nebude a či niečo prinesie a či neprinesie. Ženský vtip od Dobšinského ľudí možno pobavil, ale súčasná epizóda s názvom Vládny vtip musí do vývrtky vytáčať nejedného obyvateľa tejto krajiny,“ skonštatoval Štefančík a dodal, že zrejme sa nikto nebude čudovať, ak raz budú ľudia túto vládu, obrazne povedané, hnať papekami v rukách.

Vláda používa hoaxy

Vláda síce verejne propaguje svoju snahu bojovať proti hoaxom, no podľa politológa ich sama používa. Nemyslel tým však viaceré sporné tvrdenia o testovaní, očkovaní, alebo o samotnej pandémii.

Narážal hlavne na posledné tvrdenia poslanca NR SR Gábora Grendela (OĽANO) o stretnutia prezidentky Zuzany Čaputovej so šéfom opozičného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim. Stretnutie prezidentky so šéfom Hlasu vraj nie je náhoda a jeden z aktérov má údajne takú silu, že dokáže novinárov presvedčiť, aby o danej udalosti neinformovali. „Aj na tomto mieste by sme mali siahnuť po starých dobrých slovenských múdrostiach. Ej veru, čo sa babe chcelo, to sa jej aj prisnilo,“ použil opäť Štefančík trochu archaické prirovnanie.

Vládny populizmus v podobe peňazí pre zaočkovaných

Štefančík sa vo svojej analýze dotkol aj jedného z najnovších vládnych opatrení z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), na základe ktorého chce vláda vyplácať stovky eur každému zaočkovanému občanovi staršiemu ako 60 rokov.

„Zaočkovaným dôchodcom totiž parlament odsúhlasil, že im vláda bude do huby z helikoptéry zhadzovať pečené holuby. Teda operence to priamo nebudú, ale tri stovky na ruku šekom. Pozor, nie kešom, ako by povedal Robert Kaliňák. Doba kešu už predsa dávno pominula. Dôchodcovia teda budú mať pekné Vianoce a podnikatelia holú riť,“ dodal odborník.

Štefančík označil Smer za zdochýnajúcu mrcinu

Pripomíname, že politológ Štefančík ešte minulý rok v novembri prirovnával stranu Smer-SD k zdochýnajúcej mrcine z dôvodu, že tvrdo kritizovala vtedajšieho premiéra Igora Matoviča aj za jeho minulé daňové prešľapy, pričom Robert Fico o šéfovi OĽANO uviedol tiež to, že „šúchal nožičkami v psychiatrickej liečebni“

 Hovorí sa, že zdochýňajúca mrcina kope najviac. Smer je v pozícii zdochýňajúcej mrciny, preto sa chytá každého nezmyslu, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach,” takto skritizoval stranu expremiéra Fica politológ Štefančík 11. novembra 2020. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Béla Bugár
  2. Peter Pellegrini
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)
  4. matovic_heger
  5. Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer označil za zdochýnajúcu mrcinu. Teraz tvrdí: Niet sa čo čudovať, ak by ľudia vládu hnali papekmi!

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku