eReport.sk
Andrej Stančík (OĽaNO), foto:tasr

Stančík sa pred liberálnymi voličmi kajá za hlasovanie s Kotlebom: Mrzí ma, že som vás sklamal

Mladý poslanec a liberál Andrej Stančík (OĽANO) sa svojim fanúšikom snaží vysvetliť, prečo spolu so stranou Kotlebovci ĽSNS hlasoval za prelomenie veta prezidentky. Krúžkovné a balíček ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) sa stali niečím, čím sa strane kontroverzného politika opäť podarilo rozdeliť spoločnosť. Stančík, ktorý sa dlhodobo snaží prezentovať antiextrémistickými a antifašistickými postojmi tvrdí, že ho sklamanie jeho voličov mrzí a avizuje pokus o opätovné získanie ich dôvery. Mnohí mu však dali najavo, že po hlasovaní s Kotlebom je to z jeho strany len márna snaha.

„Mrzí ma, že som vás sklamal. Bol to pre mňa ten najťažší týždeň v mojom živote. A odniesol som si nielen politickú, ale hlavne životnú lekciu,“ začal svoju obhajobu na sociálnej sieti mladý politik.

Rozhodnutie vraj bolo ťažké

Mnohí vládni poslanci sa o svojom hlasovaní rozhodovali do poslednej chvíle. Zdá sa však, že v poslaneckom klube OĽANO zabrala autorita Matoviča a premiéra SR Eduarda Hegera (OĽANO).

Foto: fb/andrejstancik

„Toto rozhodnutie bolo veľmi ťažké a viem, že sa so mnou bude ťahať po celý zvyšok môjho pôsobenia v politike, akokoľvek dlho ešte bude trvať. Celý uplynulý týždeň som diskutoval s ľuďmi z okolia, štátnym tajomníkom Klimekom ohľadom krytia a hlavne s premiérom, ktorému dôverujem. Práve jemu som v závere rokovania sľúbil, že návrh zákona podporím. Preto som zahlasoval za prelomenie veta potom, čo neprešli pripomienky prezidentky, ktoré som podporil tiež. Tento názor nezmenilo hlasovanie opozície,“ pokračuje Stančík.

„Mnohí cítite, že nádej, ktorú ste do mňa vložili, ste stratili“

Stančík sa všemožne snažil argumentovať práve dôverou v Hegera: „V závere u mňa zvíťazila dôvera premiérovi a ku klubu, vďaka ktorému som získal svoj mandát. No ani tá nie je neobmedzená, pretože sme sa zhodli, že veci už nemôžu fungovať tak ako doteraz.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.
  2. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  4. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
  5. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).

Medzi konzervatívnymi a socialistickými voličmi poslanec logicky príliš v obľube nie je. Aj týmto statusom sa však snažil získať si naspäť aspoň voličov liberalizmu. Na základe množstva negatívnych komentárov sa však dá usúdiť, že to bude mať mladík v najbližších voľbách so získavaním preferenčných hlasov svojich vlastných voličov veľmi náročné.

„Rozumiem tomu a úplne chápem, že mnohí cítite, že nádej, ktorú ste do mňa vložili, ste stratili.

Urobím všetko preto, aby som sa pokúsil vašu dôveru získať späť a som si vedomý toho, že to nebude ľahké,“ uzavrel Stančík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík sa pred liberálnymi voličmi kajá za hlasovanie s Kotlebom: Mrzí ma, že som vás sklamal

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti