eReport.sk
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová o Hegerovej vláde: Slovensko sa posúva dopredu, preferencie Za ľudí stúpajú!


Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) to zjavne s touto vládou stále nevidí čierno! Aj napriek tomu, že si vláda od začiatku svojho vzniku prechádza neustálymi konfliktami sa snaží vidieť skôr tie pozitívnejšie veci. Ani strana SaS, ktorá sa nezúčastňuje koaličných rád, ju neodrádza od možno až príliš pozitívnych vyjadrení. Podľa ministerky sa Slovensko posúva dopredu, preferencie jej strany rastú, vláda prijíma reformy, koaličná zmluva stále platí a k vláde Eduarda Hegera (OĽANO) neexistuje alternatíva.

„Dôvod, prečo to má zmysel, je, že sa Slovensko posúva neodškriepiteľne dopredu. Slovensko necúva. V mnohých veciach, ktoré sme presadili, boli to reformy,“ povedala Remišová v rozhovore pre portál aktuality.sk.

Nefungujúca koaličná rada vraj nie je taký problém

Za najväčšiu prekážku činnosti súčasnej vlády sa dá s prehľadom označiť fakt, že koaličná rada je bez prítomnosti SaS prakticky nefunkčná. A čo sa neschváli na koaličnej rade, to by nemalo byť zo strany vlády schválené ani v parlamente. Neschádzanie sa koaličnej rady však Remišovej až tak neprekáža.

Bude vás zaujímať:

  1. Demokracia a mier
  2. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  3. Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.
  4. Premiér Eduard Heger na snímke z videa.
  5. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  6. Úspechy pani Remišovej
  7. Veronika Remišová na snímke z videa.
  8. Vláda strachu

„Považujem za problém, že sa neschádza. Určite budem hovoriť aj s predsedom strany, s pánom Sulíkom, že sa takto fungovať nedá. Budem aj osobne apelovať na koaličných partnerov, lebo to sťažuje fungovanie. Zároveň sa ale veci reálne posúvajú dopredu. Či už je to moje ministerstvo, alebo aj ostatné rezorty,“ trvá na svojom ministerka dodávajúc, že nikde nie je napísané, ako často sa majú vrchní predstavitelia koaličných strán zísť: „Myslím si, že platí. Keď už chcem byť taká veľmi puntičkárska, nie je tam napísané, koľkokrát do mesiaca sa koaličná rada schádza. Je tam napísané, že sa len schádza. Keď hovoríme o probléme koaličnej rady, platí.“

Koalícia podľa nej nemá alternatívu

Aj napriek tomu, že sa proti súčasnej vláde vyslovuje drvivá väčšina občanov a desiatky tisíc z nich už podpísali petíciu za jej koniec, alternatíva k partnerstvu OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí vraj na politickej scéne neexistuje. Opozičných lídrov Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD) pri tom neváha nazývať fašistami. „Momentálne táto koalícia nemá alternatívu. Lebo alternatíva k tomuto sú ešte väčší konšpirátori a doslova fašisti – Fico a Pellegrini, ktorí rabovali náš štát,“ konštatuje.

Na negatívnejšie myslenie ju nenavádza dokonca ani to, že sa strana Za ľudí dlhodobo v prieskumoch nachádza mimo parlament a je teda pravdepodobné, že sa jej reprezentanti v ďalšom volebnom období neobjavia ani v parlamente, ani vo vláde. Podľa ministerky však preferencie strany stúpajú. „Dlhodobý trend strany Za ľudí je stúpajúci. Posledné prieskumy, ktoré sme mali, boli stúpajúce,“ dodala Remišová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová o Hegerovej vláde: Slovensko sa posúva dopredu, preferencie Za ľudí stúpajú!

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne