tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý vystúpil prostredníctvom telemostu počas 65. schôdze Národnej rady SR 10. mája 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Zelenskyj žiada svet, aby Rusko zaradili na zoznam štátov podporujúcich terorizmus

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval svet, priamo označil Rusko za štátneho podporovateľa terorizmu. Nikto na svete neinvestoval do terorizmu viac, než Rusko, povedal Zelenskyj vo videoposolstve v noci na piatok. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Táto skutočnosť si podľa neho vyžaduje „právnu odpoveď na globálnej úrovni“, teda by malo byť Rusko uznané za „štátneho sponzora terorizmu“, spresnil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  3. Ilustračné foto
  4. Na kombosnímke bojovník pluku Azov a väznica Olenivka po útoku.
  5. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová

Senátori v Spojených štátoch už pripravili príslušnú rezolúciu, rozhodnutie je však na americkom ministerstve zahraničných vecí, ktoré si vedie oficiálny zoznam štátov podporujúcich terorizmus. Na tomto zozname sú napríklad krajiny ako Sýria, Irán, Kuba a Severná Kórea a vzťahujú sa na nich prísne sankcie zo strany USA. 

Zelenskyj v pravidelnom príhovore ďalej informoval aj o schôdzke so štábom najvyššieho velenia ukrajinských ozbrojených síl, píše DPA. Rokovalo sa okrem iného o pripravenosti zbraní i nasadení obranného plánu Ukrajiny. Rusko vo štvrtok podľa Zelenského pokračovalo „v sérii strategicky nezmyselných a brutálnych útokov“ na východoukrajinský región Donbas. Štyrikrát zaznel letecký poplach v prvej polovici dňa aj v metropole Kyjev. 

Ukrajina vo štvrtok prvýkrát oslavovala svoj Deň štátnosti, pripomína DPA. „Bol som šťastný, keď som videl, koľko ľudí si tento sviatok vzalo k srdcu a blahoželalo k nemu, smialo sa a bolo na Ukrajinu hrdých,“ povedal Zelenskyj. S novým štátnym sviatkom i s Dňom nezávislosti, ktoré zaznamená 24. augusta a ktorý Zelenskyj vyhlásil minulý rok, Ukrajina vzdoruje ruským tvrdeniam, že nie je žiadnym ozajstným štátom, ale umelým výtvorom, konštatuje DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj žiada svet, aby Rusko zaradili na zoznam štátov podporujúcich terorizmus

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku