tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke bojovník pluku Azov a väznica Olenivka po útoku.
Na kombosnímke bojovník pluku Azov a väznica Olenivka po útoku. Zdroj: t.me/neoficialniybezsonov

VIDEO Proruský hovorca odkázal občanom Ukrajiny: Ste hnaní ako dobytok na porážku!

Ukrajina a Rusko si v piatok vymenili obvinenia v súvislosti s ostreľovaním väznice vo východnej časti Doneckej oblasti, po ktorom údajne zabili a zranili ukrajinských vojnových zajatcov vrátane tých, ktorí boli zajatí po májovom páde prístavného mesta Mariupoľ, informoval americký denník The Washington Post na svojej webovej stránke.

Danijil Bezsonov, hovorca Ruskom podporovanej separatistickej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) uviedol, že ukrajinský útok s použitím vysokomobilných delostreleckých raketových systémov HIMARS dodaných USA zasiahol väzenie v meste Olenivka, pričom zabil najmenej 53 zajatých ukrajinských vojakov a približne 75 zranil, uvádzajú americké noviny.

Denník pripomenul, že Kyjev však akúkoľvek zodpovednosť za masakru členov vlastných ozbrojených síl poprel a následne obvinil ruské sily z vykonania útoku, ktorý označil za vojnový zločin.

Američania upozornili na neoverené video

Bezsonov v príspevkoch na Telegrame označil obete za „väzňov Azovstalu“ – oceliarne v Mariupole, ktorá po dlhotrvajúcom obliehaní napokon padla do rúk ruských síl. Neoverené video zdieľané na Telegrame ukazovalo obhorené ľudské pozostatky v totálnom spálenisku toho, čo malo byť donedávna väzením, pokračuje The Washington Post.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Dmitrij Medvedev na snímke z videa.
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  5. Na ilustračnej snímke billboard s portrétom Vladimira Putina a nápisom Za Rusko v Groznom. Foto: tsasr/ap
  6. Britský hudobník Sting.
  7. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  9. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Hovorca proruských separatistov v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny Danijil Bezsonov podľa zistení eReportu skutočne zverejnil na telegramovom účte viacej príspevkov k útoku na Olenivku. Súčasťou jedného z nich je aj spomínané neoverené video, pri ktorom upozorňuje, že je nevhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov, možno by to chcelo ešte upresniť, že zvážiť jeho zhliadnutie by mali predovšetkým citlivejšie povahy.

Bezsonov: Ukrajincov zlikvidovali HIMARS-y z USA

„Súdiac podľa toho, ako sa telá „Azovcov“ popravených Zelenským nachádzajú, v čase ostreľovania spali. Čas útoku sú dve hodiny ráno a táto hodina nebola vybraná náhodou. Cieľom bolo zničiť všetkých. Eliminovali ich nielen raketomety PC 30, ale aj HIMARS MLRS, celkom presná zbraň na zabíjanie,“ píše Bezsonov v komentári k zdieľanému videu a pri zmienke o zbrani HIMARS pripomína, ako sa „všetci predstavitelia kyjevského režimu sa chválili jeho presnými ranami.“

Hovorca DĽR poslal drsné odkazy občanom Ukrajiny

Vzápätí sa Bezsonov obracia na bežných občanov Ukrajiny. Pripomína im aj to, že za akých veľkých hrdinov vyhlasovala vláda prezidenta Volodymyra Zelenského obrancov mariupoľskej oceliarne, bojovníkov z pluku Azov: „Nuž, milí Ukrajinci, ako sa vám páči cynizmus vašich vládcov? Týchto vojnových zajatcov nazývali hrdinami zo všetkých obrazoviek a keď začali odhaľovať svoje zločiny, chladnokrvne ich zabili!!“

Bezsonov vo svojom drsnom odkaze pre obyvateľov Ukrajiny zašiel ešte ďalej: „Hovoríte, že bojujete za slobodu?? No dobre, podla mňa horšie otroctvo, ako máte teraz nemôže byť. Otroci sú aspoň ušetrení, ale vy ste hnaní ako dobytok na porážku. Pozrite sa na telá vašich vlastných mŕtvych vojakov, vašich vlastných vládcov spodiny. Možno vám teraz konečne spadnú ružové okuliare a budete sa triezvo pozerať na to, čo sa deje!“

Pripájame status Bezsonova v ruskom jazyku aj s videom, pričom upozorňujeme, že je vhodné len pre silné povahy. Pohľad na zhorené ľudské telá naozaj pre mnohých nemusí byť znesiteľné!

Zdroj: t.me/neoficialniybezsonov

Ruské ministerstvo obrany podľa The Wasington Post označilo incident za „krvavú provokáciu“, ktorá má odradiť ukrajinských vojakov od kapitulácie.

Kuleba popiera, že za masakrom je Kyjev

Ukrajinská armáda, ako ďalej píše americký denník, však obvinila ruské sily z vykonania „cieleného delostreleckého ostreľovania nápravného zariadenia v osade Olenivka v Doneckej oblasti, kde boli zadržiavaní aj ukrajinskí väzni“. „Týmto spôsobom ruskí okupanti sledovali svoje zločinecké ciele – obviniť Ukrajinu zo spáchania ´vojnových zločinov´, ako aj skrývať mučenie zajatcov a popravy, ktoré tam vykonávali,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba na Twitteri obvinil Rusko zo spáchania vojnového zločinu a vyzval medzinárodné spoločenstvo na odsúdenie. „Vyzývam všetkých partnerov, aby dôrazne odsúdili toto brutálne porušenie medzinárodného humanitárneho práva a uznali Rusko teroristický štát,“ povedal.

Zdroj: twitter.com/dmytrokuleba

Žiadne z tvrdení nebolo možné nezávisle overiť, podčiarkol The Wahington Post. Denník zároveň pripomenul, že medzi vojakmi, ktorí sa nakoniec vzdali v Mariupole po tom, čo strávili mesiace zavretí v oceliarňach, boli bojovníci z ukrajinského pluku Azov. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že v elektrárni sa vzdalo viac ako 2400 ukrajinských vojakov, čo je údaj, ktorý ukrajinskí predstavitelia označili za prehnaný.

Bezsonov: O zajatcoch mal najprv rozhodnúť súd

Zaujímavé myšlienky však zdieľal hovorca DĽR aj vo svojom neskoršom statuse, v ktorom sa venoval masakru v Olenivke. Tvrdí, že to, čo sa tam odohralo, ani sám nečakal: „Samozrejme, teraz klebetia, že my sami sme opäť strieľali na svoje územie. Ale toto je už po stý krát, čo hovoria, že biela je čiernou. A teraz úplne zabili svojich. Moja verzia je takáto: SBU alebo GUR (čítaj CIA a DIA) sa rozhodli zabiť jedného zo svojich. Načo, prečo? Všetci korunní väzni boli rozmiestnení na bezpečné miesta, ale v DĽR, v našej republike, je poprava najvyšším opatrením a táto možnosť je najviac možná, ale rozhodne súd.“

Zdroj: t.me/neoficialniybezsonov


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Proruský hovorca odkázal občanom Ukrajiny: Ste hnaní ako dobytok na porážku!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku