tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj pokračuje v tlaku na Európu: Buďte ako Británia a ešte pritvrďte!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval na sprísnenie protiruských sankcií v reakcii na zníženie dodávok plynu zo strany Ruska. Vo videopríhovore zverejnenom na sieti Facebook v noci na stredu Zelenskyj uviedol, že Rusko zámerne obmedzuje dodávky zemného plynu, aby vyvolalo v Európe „cenový teror“.

„Moskva pomocou Gazpromu (ruského plynárenského koncernu) robí všetko pre to, aby nadchádzajúca zima bola pre európske krajiny čo najkrutejšia. Na teror treba odpovedať – mali by byť uvalené sankcie,“ apeloval Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vitalij Markelov.
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Ilustračné foto
  4. rusko cvičenie
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  6. Na kombosnímke zľava Volodymyr Zelenskyj a Boris Johnson.
  7. Bezpečnostný analytik Radovan Bránik.
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová

Ako dobrý príklad uviedol Britániu, ktorá v utorok oznámila uvalenie sankcií na ďalšie desiatky jednotlivcov a organizácií. „Toto je správny trend a som vďačný Británii za jej pokračujúcu tvrdosť v otázkach sankcií. Toto je príklad, ktorý by mali napodobňovať všetci ostatní v západnom svete,“ vyhlásil Zelenskyj podľa britskej stanice BBC. 

Sumarizoval aj situáciu na fronte, keď informoval, že ruské jednotky v utorok opäť zasiahli Odeskú oblasť. Kritizoval, že útok, pri ktorom boli opäť zasiahnuté civilné objekty, sa uskutočnil raketami určenými na ničenie vojnových lodí a iných významných cieľov. Zelenskyj prisľúbil odvetu za útoky tohto druhu. Zdôraznil, že „neustále terorizovanie Charkova a priľahlej oblasti, Mikolajiva a miest a dedín Záporožskej, či Dnepropetrovskej oblasti, Donbasu, Sumskej a Černihivskej oblasti – okupantom len tak neprejde“.

Volodymyr Zelenskyj opäť prehovoril na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/zelenskiy.official

Obete je ťažké overiť

Poukázal tiež na to, že ruský štát už štyri mesiace neposkytuje svojim občanom žiadne informácie – dokonca ani cenzurované – o stratách ruskej armády vo vojne na Ukrajine. Dodal, že podľa Kyjeva má ruská armáda už takmer 40.000 padlých. Uviedol, že desiatky ďalších ruských vojakov boli počas vojny na Ukrajine zranené alebo zmrzačené.

Britská stanica BBC pripomenula, že v časoch vojny nie je okamžite možné overovať informácie predstaviteľmi úradov. Informovala, že počet zabitých ruských vojakov, ako ho uvádza Zelenskyj a ukrajinský generálny štáb, je vyšší ako straty ZSSR a Ruska v troch vojnách – afganskej a dvoch čečenských – dohromady. BBC vedie svoj vlastný súpis obetí z radov ruskej armády a jej zoznam má nateraz viac ako 5000 mien. Sú v ňom však len osoby, ktorých smrť bola hodnoverne potvrdená.
   

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj pokračuje v tlaku na Európu: Buďte ako Británia a ešte pritvrďte!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku