tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun.
Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak kráča okolo ruského tanku po bojoch počas 55. dňa ruskej invázie na Ukrajinu 19. apríla 2022 v ukrajinskej obci Moščun. Foto: tasr/ap

Veľké zbrojenie Ukrajiny! Nemecko dodá napadnutej krajine 16 tankov

Nemecko dodá ukrajinskej armáde 16 mostných tankov typu Biber, ktoré jej uľahčia prekonávanie riek, priekop a ďalších prekážok. Oznámilo to v piatok nemecké ministerstvo obrany, informuje denník The Guardian.

„Dodávka prvých šiestich týchto systémov sa uskutoční ešte tento rok, počínajúc jeseňou. Ďalších desať systémov bude nasledovať na budúci rok,“ uviedol nemecký rezort obrany.

Po salvových raketometoch tanky

Tanky typu Biber patria medzi špeciálne obrnené vozidlá, ktoré umožňujú bojovým jednotkám rýchle prekonávanie terénnych prekážok. Tanky tohto druhu nemajú klasickú vežu s kanónom, ale namiesto nej sú vybavené rozložiteľným mostným systémom. Vláda v Berlíne najskôr odmietala posielať Ukrajine tanky a ďalšie ťažké zbrane, ktoré od západných krajín žiada prezident Volodymyr Zelenskyj. Postupne však pristúpila aj k takýmto dodávkam, aby pomohla Kyjevu v boji proti ruskej agresii.

Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová v utorok oznámila, že vláda schválila predaj 100 samohybných húfnic typu PzH 2000 ukrajinskej armáde v celkovej hodnote 1,7 miliardy eur. Výroba týchto zbraní sa už začala, ale dodanie všetkých kusov potrvá niekoľko rokov.

Nemecko už Ukrajine dodalo napríklad salvové raketomety typu Mars II, minimálne deväť húfnic PzH 2000, prvých päť z prisľúbených 30 samohybných protilietadlových systémov Gepard, 60.000 kusov munície a veľké množstvo ďalšieho vojenského vybavenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľké zbrojenie Ukrajiny! Nemecko dodá napadnutej krajine 16 tankov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku