tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Nálety na severozápade Sýrie si vyžiadali sedem obetí

Nálety na povstalcami ovládanú provinciu Idlib na severozápade Sýrie si vo štvrtok vyžiadali životy siedmich civilistov a najmenej 12 zranených. Sýrska opozícia, ktorá v súčasnosti ovláda len malú časť územia krajiny, tvrdí, že v Idlibe šlo o nálet ruských lietadiel.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  2. Exministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
  3. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
  4. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.

S odvolaním sa na aktivistov a záchranné služby o tom informovala agentúra AP. Ako je známe, Rusko je hlavným spojencom síl sýrskeho prezidenta Bašára Asada a svojho času mu ruské jednotky pomohli zvrátiť priebeh občianskej vojny v krajine v prospech asadovského režimu. Moskva zatiaľ na tieto správy zo Sýrie nereagovala.

Dobrovoľníci sýrskej civilnej obrany vo svojom vyhlásení upozornili, že oblasť, ktorá bola terčom náletu, bola zasiahnutá  raketami zem-zem a kazetovou muníciou.

Agentúra AP uviedla, že informácie o aktéroch leteckých útokov a ich cieľoch nie je nateraz možné overiť z nezávislých zdrojov. Kým provincia Idlib na severozápade Sýrie je v rukách radikálnej sunnitskej skupiny Haját Tahrír aš-Šám (v preklade: Organizácia pre oslobodenie Levanty), ktorá je napojená na teroristickú sieť al-Káida, severosýrsku provinciu Aleppo majú v rukách povstalecké skupiny podporované Tureckom.

Agentúra AP dodala, že viac než 90 percent obyvateľov oblasti ovládanej povstalcami žije v extrémnej chudobe a sú odkázaní na humanitárnu pomoc.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nálety na severozápade Sýrie si vyžiadali sedem obetí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku