tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Zelenskyj vyzval Európu, aby voči Rusku pritvrdila: Kvôli plynu žiada ďalšie sankcie!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v pondelok Európu, aby podnikla odvetné opatrenia proti ruskej „vojne o plyn“. Odporúča posilniť sankcie uvalené na Moskvu. Informuje o agentúra AFP. „Počuli sme dnes nové vyhrážky týkajúce sa dodávok plynu do Európy… toto je otvorená vojna o plyn, ktorú vedie Rusko voči zjednotenej Európe,“ povedal Zelenskyj.  

Ukrajinský prezident takto podľa AFP reagoval na oznámenie ruského koncernu Gazprom, ktorý v pondelok popoludní uviedol, že opäť obmedzuje dodávky zemného plynu do Európy cez plynovod Nord Stream 1.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nord Stream2 - ilustračné foto
  2. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  3. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  4. plynovod Vojany Užhorod
  5. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.
  6. rusko cvičenie
  7. Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Gazprom oznámil, že od stredy zníži dodávky plynu cez tento plynovod len na približne 20 percent jeho kapacity. Údajným dôvodom je odstávka ďalšej turbíny, ktorá má ísť na údržbu. Nemecká vláda v reakcii na toto oznámenie uviedla, že pre opätovné zníženie dodávok plynu cez tento plynovod neexistuje žiadna technická príčina.

AFP pripomína, že európske krajiny sú značne závislé od dodávok energie z Ruska, ktoré podľa Západu túto skutočnosť využíva ako zbraň v odvetnej reakcii na sankcie prijaté voči Moskve pre jej inváziu na Ukrajinu. „Im je jedno, čo sa stane s ľuďmi, ako budú trpieť… či už hladom pre blokádu prístavov, alebo pre zimu či chudobu.. alebo pre okupáciu. Sú to len iné formy teroru… Práve preto musíme (Rusku) úder oplatiť. Nepremýšľajte o tom, ako vrátiť do prevádzky turbínu, ale posilnite sankcie,“ povedal ukrajinský prezident.

Rusko len 21. júla obnovilo – po ukončení desaťdňovej údržby – prevádzku plynovodu Nord Stream 1. Dodávky plynu do Európy cez Nemecko následne boli stabilné, približne na úrovni 40 percent kapacity. Na takejto úrovni sa ale pohybovali aj pred odstávkou plynovodu. Ruský prezident Vladimir Putin však už minulý týždeň varoval, že dodávky by mohli klesnúť až na 20 percent.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj vyzval Európu, aby voči Rusku pritvrdila: Kvôli plynu žiada ďalšie sankcie!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku