tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Foto: tasr/ap

A je to tu! Lotyši ako prví vyhoveli Zelenskému. Rusov zaradili medzi teroristov

Lotyšský parlament označil vo štvrtok Rusko v súvislosti s vojnou na Ukrajine za štát, ktorý podporuje terorizmus. Vyzval tiež západných spojencov, aby uvalili na Moskvu ešte rozsiahlejšie sankcie s cieľom dosiahnuť ukončenie konfliktu. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters.

„Lotyšsko uznáva konanie Ruska na Ukrajine za cielenú genocídu ukrajinského ľudu,“ uvádza sa v uznesení lotyšského parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na videosnímke zľava Jaroslav Naď a Olexij Reznikov.
  2. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)
  3. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  5. Volodymyr Zelenskyj

Západné krajiny by podľa neho mali zvýšiť vojenskú, finančnú, humanitárnu a diplomatickú pomoc pre Ukrajinu a podporiť iniciatívy odsudzujúce Rusko.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyjadril lotyšskému parlamentu vďaku za jeho postoj. „Ukrajina vyzýva ostatné štáty a organizácie, aby ho nasledovali,“ napísal v tvíte. Faktom je, že k tomuto kroku vyzval Západ len nedávno samotný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Rusko lotyšskú rezolúciu odsúdilo ako neodôvodnenú. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí v Moskve vyhlásila, že rozhodnutie lotyšských poslancov motivovala „živočíšna xenofóbia“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A je to tu! Lotyši ako prví vyhoveli Zelenskému. Rusov zaradili medzi teroristov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku