tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa pochválil: Zaznamenali sme výsledky v ničení logistiky ruskej armády

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom videopríhovore zverejnenom v noci na nedeľu pochválil armádu za úspešné odrážanie útokov ruských jednotiek. Zároveň vyzdvihol kľúčovú úlohu, ktorú vo vojne zohrávajú zbrane dodané západnými krajinami.

Dôležité výsledky ukrajinskej armády

Zelenskyj uviedol, že ukrajinské jednotky „zaznamenali dôležité výsledky v ničení logistiky ruskej armády“. Dodal, že každý útok na sklady munície či veliteľské stanovištia nepriateľa „zachraňuje životy nás všetkých, ukrajinských vojakov a civilistov“.

Ďakoval USA

Ukrajinský prezident v príhovore poďakoval Spojeným štátom, ktoré nedávno oznámili, že Kyjevu poskytnú ďalšie zbraní v hodnote 550 miliónov dolárov. Zároveň požiadal spojencov o ďalšie dodávky vojenskej pomoci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  2. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  3. Serhij Hajdaj.
  4. Hudobná legenda Roger Waters
  5. Dmitrij Medvedev.
  6. Volodymyr Zelenskyj
  7. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  8. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  9. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Zelenskyj opätovne obvinil Rusko z terorizmu a povedal, že „ruskí teroristi použili po prvýkrát atómovú elektráreň na účely teroru“, čím odkázal na piatkové ostreľovanie Záporožskej atómovej elektrárne, z ktorého sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa pochválil: Zaznamenali sme výsledky v ničení logistiky ruskej armády

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku