tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Poľsku nehrozí radiácia z ostreľovanej jadrovej elektrárne na Ukrajine. Situáciu monitoruje

V dôsledku ruského útoku na Záporožskú jadrovú elektráreň na Ukrajine nehrozí Poľsku momentálne žiadne radiačné nebezpečenstvo. Oznámila to v pondelok Národná agentúra pre atómovú energiu.

Ruská armáda v piatok a v sobotu opäť ostreľovala areál najväčšej jadrovej elektrárne v Európe. Ako informovala ukrajinská spoločnosť Enerhoatom, ostreľovanie poškodilo dusíkovo-kyslíkovú stanicu, čím sa zvýšila možnosť úniku vodíka a uvoľnenia rádioaktívneho materiálu do atmosféry.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  2. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  3. Generálny tajomník OSN António Guterres v Ženeve.

Generálny tajomník Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi v sobotu varoval, že najnovší útok „zdôrazňuje veľmi reálne riziko jadrovej katastrofy“.

PAA v pondelok potvrdila, že analyzuje údaje z národného systému monitorovania radiácie a „nezaznamenala žiadne alarmujúce údaje na meracích zariadeniach“.

„V súčasnosti na území Poľskej republiky neexistuje žiadne riziko pre ľudské zdravie a život, ani pre životné prostredie,“ napísala PAA.

Záporožskú jadrovú elektráreň okupujú od marca ruské invázne sily, pracuje tam však ukrajinský personál. Kyjev tvrdí, že Rusi v jej areáli sústredili ťažkú vojenskú techniku.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsku nehrozí radiácia z ostreľovanej jadrovej elektrárne na Ukrajine. Situáciu monitoruje

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku