tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
JB 14 Pokrov - Na snímke z videa ruský opozièný líder Alexej Nava¾nyj (uprostred) stojí ved¾a svojich advokátov poèas videolinku na súde v meste Pokrov, 100 km východne od Moskvy 22. marca 2022. V nápravnom zariadení è. 2 v ruskom meste Pokrov v utorok pokraèovalo výjazdné pojednávanie moskovského súdu v kauze, v ktorej je opozièný politik Alexej Nava¾nyj obvinený z podvodu a pohàdania súdom. Moskovský súd uznal v utorok lídra ruskej opozície Alexeja Nava¾ného za vinného z nových obvinení súvisiacich s podvodom a s pohàdaním súdom. Informovala o tom agentúra AFP, pod¾a ktorej môže toto rozhodnutie vies k znaènému predåženiu trestu tohto ruského politika. "Nava¾nyj sa dopustil podvodu, teda krádeže cudzieho majetku prostredníctvom klamstva," uviedla na zaèiatku pojednávania sudkyòa Margarita Kotovová. Súd uznal Nava¾ného za vinného i z pohàdania súdom. FOTO TASR/AP Russian opposition leader Alexei Navalny, centre, is seen via a video link provided by the Russian Federal Penitentiary Service, standing next to his layers during a court session in Pokrov, Vladimir region, about 100 kilometers (62 miles) east of Moscow, Russia, Tuesday, March 22, 2022. The Russian authorities are seeking a 13-year prison sentence for opposition leader Alexei Navalny in a trial Kremlin critics see as an attempt to keep President Vladimir Putin's most ardent foe in prison for as long as possible. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

Ruská špiónka? Kosovo prepustilo novinárku zadržanú pre podozrenia zo špionáže

Úrady v kosovskom hlavnom meste Priština prepustili z väzby novinárku ruského denníka Komsomolskaja pravda Darju Aslamovovú, ktorú zadržali v noci na nedeľu v Kosove. Informoval o tom srbský spravodajský server RTS.rs.

„Darja Aslamovová sa skontaktovala s našou redakciu a uviedla, že sa nachádza v meste Raška. V noci na 7. augusta ju kosovské úrady po zadržaní prepustili a ona následne samostatne odcestovala autobusom,“ uvádza sa vo vyhlásení spomínaného denníka, z ktorého citovali ruské médiá.

Aslamovová podľa RTS nadviazala kontakt aj s ruskou ambasádou v Srbsku. Podľa kosovského ministra vnútra Xhelala Sfečlu bola novinárka podozrivá zo špionáže v prospech ruských spravodajských služieb, píše agentúra Reuters a upozorňuje, že Sfečlove tvrdenia sa jej nateraz nepodarilo nezávisle overiť. Uvádza tiež, že Rusko je hlavným spojencom Srbska a rovnako ako Belehrad neuznáva nezávislosť Kosova.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  2. Hudobná legenda Roger Waters
  3. Ovsiannikovová takto narušila vysielanie správ s protivojnovým transparentom.
  4. Natália Milanová ohlásila obnovu historických pamiatok. Foto: tasr
  5. súd, kladivko, žena, sudkyňa

Denník Komsomolskaja pravda podľa RTS spresnil, že Aslamovová sa v Srbsku nachádza na nariadenie šéfredaktora a mala by pripraviť špeciálnu reportáž o najnovšej eskalácii napätia medzi Belehradom a Prištinou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruská špiónka? Kosovo prepustilo novinárku zadržanú pre podozrenia zo špionáže

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku