tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Vojna s Ruskom neskončí, pokiaľ neoslobodíme Krym! Hovorí v najnovšom vyhlásení Zelenskyj

Konflikt s Ruskom na Ukrajine sa neskončí dovtedy, kým nebude oslobodený Moskvou anektovaný Krymský polostrov v Čiernom mori, vyhlásil v noci na stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.  „Krym je ukrajinský a nikdy sa ho nevzdáme,“ povedal Zelenskyj v svojom pravidelnom videopríhovore.

„Región Čierneho mora nikdy nebude bezpečný, kým bude Krym okupovaný,“ upozornil ukrajinský prezident. „Nebude stabilný a trvalý mier v mnohých krajinách na pobreží Stredozemného mora dovtedy, kým bude Rusko schopné využívať náš polostrov ako vojenskú základňu,“ dodal

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Americký prezident Joe Biden podpisuje prelomový zákon o dotáciách vo výške 52,7 miliardy USD (51,49 miliardy eur) na podporu výroby a výskum polovodičov v USA, v Bielom dome vo Washingtone 9. augusta 2022.

„Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť – s jeho oslobodením,“ vyhlásil Zelenskyj.

Na Kryme došlo v utorok k explóziám na tamojšej ruskej vojenskej základni Novofedorivka, pripomína DPA. Ich príčina bola spočiatku nejasná a vláda v Kyjeve sa k zodpovednosti neprihlásila. Denník The New York Times však informoval, že ukrajinská armáda zaútočila na významnú ruskú leteckú základňu nešpecifikovanými zbraňami. Ruské ministerstvo obrany trvalo na tom, že výbuchy neboli spôsobené ostreľovaním.

Krym je pod nadvládou Moskvy od roku 2014, kedy ho Rusko anektovalo, uzatvára DPA. Tento ukrajinský polostrov je ruskými turistami obľúbená dovolenková destinácia a na jednom z videzáznamov z utorka je zrejme vidieť, ako návštevníci utekajú z jednej z tamojších pláží, pričom v pozadí je vidieť stúpať hustý dym, uvádza spravodajská stanica BBC.

Svedkovia agentúre Reuters uviedli, že počuli najmenej 12 explózií, ktoré sa začali približne o 15.20 h miestneho času (14.20 h SELČ).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna s Ruskom neskončí, pokiaľ neoslobodíme Krym! Hovorí v najnovšom vyhlásení Zelenskyj

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku