tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Dmitrij Medvedev.
Ruský exprezident Dmitrij Medvedev.Foto: tasr

Medvedev o Západe: Snažia sa zničiť Rusko, ide o zločineckú politiku USA

Západ dlhodobo plánuje zničiť Rusko. V pondelok to uviedol podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev, podľa ktorého Moskva dosiahne na Ukrajine mier za vlastných podmienok v rozhovore pre agentúru TASS. TASR informáciu prevzala od agentúry Reuters a britského denníka The Guardian.

„Na Ukrajine sa agresívne presadzuje zločinecká politika Spojených štátov. Pravda, s oveľa aktívnejšou podporou Európskej únie, ktorá napokon stratila nezávislosť,“ povedal Medvedev.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinská generálna prokurátorka Iryna Venediktovová.
  2. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
  3. HQ-19, Čína, strela, antibalistická
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj
  6. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
  7. Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu v Gaza City, v pásme Gazy 14. mája 2021
  8. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  9. Na snímke oprava elektrického vedenia po silnom vetre v obci Lutiše neďaleko Žiliny 26. februára 2020.

Naša odpoveď je tvrdá, ale premyslená

Cieľ Západu podľa neho ostáva rovnaký – „zničiť Rusko“. „Je to hlavná príčina mimoriadne agresívneho, rusofóbneho geopolitického procesu iniciovaného Západom. Naša odpoveď je tvrdá, ale starostlivo premyslená,“ dodal. Agentúra TASS zverejnila rozhovor pri príležitosti 14. výročia ruského útoku na Gruzínsko. V tom období bol Medvedev ruským prezidentom, píše The Guardian. 

Podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady tvrdí, že „ak existuje možnosť vyriešiť problém mierovou cestou pri rokovacom stole, malo by sa tak urobiť.“ „Ak však neexistuje východisko, musíte reagovať silou. Žiaľ, predstavitelia Gruzínska aj Ukrajiny neponechali Rusku inú možnosť, čím narušili procesy politického urovnania týchto konfliktov,“ vysvetlil Medvedev. Dodal, že neutíchajúca túžba Severoatlantickej aliancie rozširovať sa pozdĺž ruských hraníc „ako rakovinový nádor“ je svetovým problémom. „Všetkým rozumným ľuďom je z toho zle,“ uzavrel.

 Medvedev bol kedysi považovaný za liberála, v súčasnosti patrí k najväčším zástancom vojny na Ukrajine. V rokoch 2008-2012 bol prezidentom Ruska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medvedev o Západe: Snažia sa zničiť Rusko, ide o zločineckú politiku USA

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku