eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pýta od Západu a USA stále nové a nové zbrane. Foto: tasr/ap

Zelenského poradca: Ruskú inváziu je možné zastaviť jedine silou

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v sobotu na platforme Telegram uviedol, že nijakej dohode s Ruskom nie je možné dôverovať. Povedal tiež, že inváziu Moskvy na Ukrajine je možné zastaviť jedine silou. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry Reuters.

Ukrajina hovorí o sile

Rusko dokázalo, že je barbarskou krajinou, ktorá ohrozuje svetovú bezpečnosť, napísal Podoľak. „Barbara je možné zastaviť len silou,“ uviedol. „Je možné vyjednávať s krajinou, ktorá neustále cynicky a propagandisticky klame?“ pýtal sa Podoľak na Telegrame.

Putin varoval Macrona so Scholzom pred zbrojením Ukrajiny

Kremeľ v sobotu po telefonáte ruského prezidenta Vladimira Putina s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom vyhlásil, že Moskva je pripravená pokračovať vo vzájomných rokovaniach s Kyjevom.

Bude vás zaujímať:

  1. Tank so symbolom Z.
  2. Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
  3. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  4. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019.

Posledné osobné rokovania boli pred dvomi mesiacmi

Naposledy sa osobné rokovania medzi oboma stranami konfliktu uskutočnili 29. marca v Istanbule. Istý čas po nich ešte pokračovali kontakty prostredníctvom videokonferencie. Teraz Rusko aj Ukrajina  tvrdia, že rokovania sú zastavené a navzájom sa obviňujú z neochoty pokračovať a nedostatku pokroku v rozhovoroch.

Zelenskyj: Jedine s kým sa oplatí rokovať je Putin

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre holandskú televíziu, ktorý bol odvysielaný v piatok, povedal, že jedinou osobou, s ktorou sa oplatí rokovať, je šéf Kremľa Putin, pretože on prijíma všetky rozhodnutia. „Nezáleží na tom, čo si myslí ich minister zahraničných vecí (Sergej Lavrov). Nezáleží na tom, že k nám posiela nejakú vyjednávaciu skupinu… všetci títo ľudia sú žiaľ nikto,“ poznamenal Zelenskyj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského poradca: Ruskú inváziu je možné zastaviť jedine silou

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti