eReport.sk
Vladimír Putin, foto:tasr

Putin varuje Scholza s Macronom: Považujem za nebezpečné ďalšie vyzbrojovanie Ukrajiny!

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu varoval lídrov Nemecka a Francúzska pred navyšovaním dodávok zbraní pre Ukrajinu. Ďalšie vyzbrojovanie, ktoré označil za „nebezpečné“, môže podľa slov šéfa Kremľa ešte viac destabilizovať situáciu na Ukrajine a zhoršiť humanitárnu krízu.

Putin odkazuje Macronovi so Scholzom, aby si ďalšie zbrojenie Ukrajiny premysleli

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Olaf Scholz vyzvali Putina v telefonickom rozhovore na „seriózne priame rokovania“ s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a nájdenie diplomatického riešenia konfliktu.

Apel na Putina

Počas 80-minútového telefonátu lídri dvoch spomínaných členských štátov EÚ apelovali na Putina, aby zaistil „okamžité prímerie a stiahnutie ruských jednotiek“ z Ukrajiny, uviedol úrad nemeckého kancelára. Moskva je podľa Putina otvorená pokračovať v dialógu s Kyjevom, uviedol Kremeľ.

Bude vás zaujímať:

  1. Metropolita Onufrij.
  2. Tank so symbolom Z.
  3. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  5. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  6. Ukrajinskí vojaci opúšťajú oceliarne Azovstaľ v Mariupole 17. mája 2022.

Vyzvali Putina k prepusteniu 2500 bojovníkov

Macron a Scholz vyzvali podľa vyhlásenia Elyzejského paláca Putina, aby prepustil na slobodu 2500 bojovníkov, ktorí bránili oceliarne Azovstaľ v Mariupole a momentálne sú vojnovými zajatcami Ruska. Putin lídrov Nemecka a Francúzska podľa vyhlásenie Kremľa uistil, že je „pripravený“ hľadať spôsob, ako zaistiť export obilia, ktoré sa pre ruskú blokádu nachádza uviaznuté v ukrajinských prístavoch v Čiernom mori.

Zvýšenie dodávok ruských hnojív a poľnohospodárskych produktov tiež pomôže znížiť napätie na globálnom potravinovom trhu, čo si, samozrejme, vyžiada zrušenie príslušných sankcií,“ uviedol Putin.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin varuje Scholza s Macronom: Považujem za nebezpečné ďalšie vyzbrojovanie Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti