eReport.sk
Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019.
Ljudmila Denisovová na archívnej snímke z novembra 2019. Zdroj: wikipedia.org

Obrovský škandál: Ukrajinská ombudsmanka priznala, že znásilňovanie Rusmi si vymyslela!

Zdá sa, že na Ukrajine sa dejú veci, ktoré túto vojnou ťažkou skúšanú krajinu stavajú do iného svetla. A za negatíva si môžu, paradoxne, sami Ukrajinci.

Svet sa dozvedá stále nové a nové zverstvá, ktoré mali na ukrajinských obyvateľoch páchať ruskí vojaci. Ako sa zdá, nie všetky sú pravdivé. Tak ako tie, ktoré pred časom opísala dnes už bývalá ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová.

Bývalá dvojnásobná ukrajinská ministerka pre sociálnu politiku, ktorá sa v marci 2018 stala ombudsmankou pre ľudské práva na Ukrajine nedávno vyhlásila, že ukrajinskí civilisti sú hromadne znásilňovaní ruskými okupantami. Portál hnonline.sk však informuje, že to vôbec nebola pravda!

Chcela presvedčiť Západ, aby Ukrajine poslal viac zbraní

Ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová, ktorá farbisto referovala o hromadnom znásilňovaní ukrajinských civilistov ruskými okupantmi, totiž najnovšie uviedla, že si vymýšľala a jej informácie o znásilneniach mali slúžiť na to, aby Ukrajina získala väčšiu vojenskú pomoc. Denisovová, ktorá o svojich klamstvách dlho mlčala, vo funkcii „nečakane“ skončila pred týždňom, keď ju minulý mesiac ukrajinský parlament odvolal.

Dnes už bývalá ukrajinská ombudsmanka priznala, že „preháňala“ a na svoju obranu uviedla, že to robila preto, lebo chcela presvedčiť Západ, aby na Ukrajinu poslal viac zbraní. Pri jej odvolávaní poslanci na konci mája uviedli, že jej informácie o údajných sexuálnych útokoch zo strany ruských vojakov „neboli podložené dôkazmi a odvádzali pozornosť svetových médií od skutočných potrieb Ukrajiny“, uviedol vo štvrtok server The Epoch Times.

Hovorila som o strašných veciach, aby som ich nejakým spôsobom dotlačila k rozhodnutiu, ktoré Ukrajina a ukrajinský ľud potrebuje.

Ljudmila Denisovová, bývalá ukrajinská ombudsmanka

Denisovová v rozhovore pre ukrajinský spravodajský server LB.ua povedala, že informácie o znásilneniach, ktoré šírila, slúžili na to, aby Ukrajina získala väčšiu vojenskú pomoc. Priznala i to, že „niektoré tvrdenia o znásilnení skutočne asi zveličila“.

„Keď som napríklad hovorila v talianskom parlamente vo výbore pre medzinárodné záležitosti, počula som a videla takú únavu z Ukrajiny, viete? Hovorila som o strašných veciach, aby som ich nejakým spôsobom dotlačila k rozhodnutiu, ktoré Ukrajina a ukrajinský ľud potrebuje,“ priznala dnes už odvolaná ombudsmanka.

Denisovová, ako konkrétny príklad uviedla, že talianska politická strana Hnutie piatich hviezd bola spočiatku proti poskytnutiu zbraní Ukrajine, po jej prejave však jeden z vodcov strany povedal, že zbrojné dodávky na Ukrajinu nakoniec predsa len podporia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  2. Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.
  3. Na archívnej snímke Konstantin Nemičev.
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Zelenskyj
  6. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

Jej nepravdivé tvrdenia o masových znásilneniach, ktorých sa údajne dopúšťali ruskí vojaci, však získali značnú pozornosť médií najmä v Európe a v Severnej Amerike. Ukrajinskú ombudsmanku citovali aj české médiá a proti ruskému násiliu na ženách sa protestovalo v mnohých európskych krajinách. Poslanec ukrajinského parlamentu

Pavlo Frolov obvinil Denisovovú zo šírenia dezinformácií, ktoré „uškodili Ukrajine“. Vyčítal jej výroky o „podrobnostiach, neprirodzených sexuálnych deliktoch a sexuálnom zneužívaní detí na okupovaných územiach, ktoré neboli podložené dôkazmi“.

Zdroj: hnonline.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovský škandál: Ukrajinská ombudsmanka priznala, že znásilňovanie Rusmi si vymyslela!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie