eReport.sk
Tank so symbolom Z.
Tank so symbolom Z. (ilustračná snímka). Zdroj: Ozbrojené sily Ukrajiny

Zvažuje Rusko druhý útok na Kyjev? Web so sídlom v Lotyšsku zverejňuje neoveriteľné informácie!

Rusko údajne zvažuje druhý útok na ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News s odvolaním sa na spravodajský web Meduza.

Meduza so sídlom v Lotyšsku v piatok napísala, že Moskva znovu dúfa, že môže vyhrať „opotrebovávaciu vojnu“ na Ukrajine. Táto forma vojny sa snaží systematicky a postupne znižovať schopnosť nepriateľa viesť vojnu, vyčerpávať ho.

Vraj minimálny a maximálny prah…

Vláda ruského prezidenta Vladimira Putina si začína myslieť, že môže vojnu celkovo vyhrať do konca tohto roka, uviedla Meduza s odvolaním sa na svoje zdroje. Dva z jej zdrojov sú údajne blízke Kremľu, ďalší je priamo zvnútra samotnej Putinovej vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  3. Na archívnej snímke z 1. januára 2022 vtáci sedia na konároch stromov pred horským masívom neďaleko mesta Pokhara v Nepále.
  4. Metropolita Onufrij.
  5. Žena v tričku pomaľovanom farbou tak, že to pripomínalo krv, drží transparent s nápisom Jeden muž = žiadne slovo počas demonštrácie v rámci Konferencie nemeckých katolíkov v juhozápadnom meste Stuttgart v piatok 27. mája 2022.
  6. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  7. aeroflot lietadlo

Moskva má tiež „minimálny a maximálny prah“ pre vyhlásenie úspešnej a dokončenej „špeciálnej vojenskej operácie“, ako Putin nazval inváziu na Ukrajinu, napísala Meduza.

Sky News upozornil: Nemohli sme to nezávisle overiť

Minimálnou hranicou je údajne dobytie východného regiónu Donbas. Maximálnym cieľom je dobytie Kyjeva, vysvetlila Meduza. Predchádzajúci útok na ukrajinské hlavné mesto zlyhal, čo viedlo k tomu, že ruské sily sa presunuli a sústredili na Donbas.

Moskva si zrejme uvedomuje, že druhý pokus o obsadenie Kyjeva bude veľká operácia. Meduza napísala: „Velitelia ruskej armády sa evidentne zmierili s myšlienkou, že ukrajinskú metropolu nemožno dobyť ’len s malým množstvom preliatej krvi’, čo znamená, že na akýkoľvek druhý útok potrebujú viac vojakov.“ Portál Sky News upozornil, že tieto informácie nemohol nezávisle overiť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zvažuje Rusko druhý útok na Kyjev? Web so sídlom v Lotyšsku zverejňuje neoveriteľné informácie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti