eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022. Foto: tasr/ap

Španielsky premiér: Podpora NATO Ukrajine je nezlomná. Putin nedosiahne žiadne ciele

Podporu, ktorú Severoatlantická aliancia poskytuje Ukrajine, nie je možné zlomiť a ruský prezident Vladimir Putin nedosiahne ciele, ktoré si vytýčil, keď jeho vojská 24. februára napadli Ukrajinu. Vyhlásil to v pondelok španielsky premiér Pedro Sánchez. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a AP.

Sánchez vidí budúcnosť Európy v podporovaní Ukrajiny

„Podporovanie Ukrajiny s odhodlaním je jediný spôsob, ako zaistiť, že si Európa a svet vybudujú nejakú budúcnosť,“ uviedol Sánchez na podujatí, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti 40. výročia vstupu Španielska do NATO.

„Dnes našu bezpečnosť ohrozuje Putinov režim, a preto je naša podpora smerovaná Ukrajine absolútna. Putinovi sa zjavne nepodarilo dosiahnuť svoje ciele, pretože sme my ako spojenci ukázali, že našu podporu nemožno zlomiť,“ vyhlásil Sánchez.

Očakáva sa, že vojna na Ukrajine a žiadosti Fínska a Švédska o vstup do Aliancie budú dominovať nadchádzajúcemu summitu NATO, ktorý sa 28. – 30. júna uskutoční v španielskom Madride.

Stoltenberg označil summit za historický

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na pondelkovom podujatí venovanému výročiu vstupu Španielska do NATO označil tento nadchádzajúci summit za „historický“, ktorý však bude poznačený „studeným závanom konfliktu“.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
  2. Eduard Heger
  3. Španielsky premiér Pedro Sánchez.

„Na summite v Madride zmapujeme cestu vpred pre ďalšie desaťročie, nastavíme naše odstrašujúce prostriedky a obranu pre nebezpečnejší svet. Pripoja sa k nám Fínsko a Švédsko, ktoré podali historické žiadosti o vstup do našej Aliancie. Summit v Madride je dôležitou príležitosťou na opätovné potvrdenie hodnôt NATO,“ uviedol Stoltenberg.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsky premiér: Podpora NATO Ukrajine je nezlomná. Putin nedosiahne žiadne ciele

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti