eReport.sk
Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave.
Na ilustračnej snímke vyústenie ropovodu Družba v areáli rafinérie akciovej spoločnosti Slovnaft v Bratislave. Foto: tasr

Maďarská diplomacia odkazuje Ukrajine: Odmietame vaše vyhrážky týkajúce sa ropovodu Družba!

Maďarský rezort diplomacie označil za neprijateľné vyhlásenie ukrajinskej strany, podľa ktorej sa „s ropovodom Družba, cez ktorý prúdi ropa do Maďarska, môže stať čokoľvek“. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na nedeľňajšie vyjadrenie štátneho tajomníka maďarského ministerstva zahraničných vecí zodpovedného za rozvoj bilaterálnych vzťahov Tamása Menczera vo verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió.

Maďarsko odmieta vyhrážky týkajúce sa ropovodu

Menczer uviedol, že vyhlásenie ukrajinského ministerstva energetiky je zarážajúce najmä pre to, že Maďarsko poskytuje pomoc Ukrajincom v núdzi. „Do Maďarska prišlo z Ukrajiny už vyše 730.000 ľudí,“ podotkol štátny tajomník a podčiarkol, že jeho krajina ponúkla projekty na pomoc Ukrajine – a to aj pre ľudí, ktorí tam zostali.

Ukrajina naopak kritizuje Maďarsko

Poradkyňa ukrajinského ministra energetiky Olena Zerkaľová podľa agentúry Ukrinform kritizovala Maďarsko za jeho postoj k snahám Bruselu zaviesť sankcie na dovoz ruskej ropy. Dodala, že s ropovodom Družba, ktorá prechádza ukrajinským územím, sa môže stať čokoľvek. „V politických otázkach rozhoduje ukrajinská vláda a prezident, a oni rozhodujú aj o tom, aký jazyk použijeme, aby mu porozumel aj Viktor Orbán.“

Bude vás zaujímať:

  1. Plynová kompresorová stanica na ropovode Jamal-Európa.
  2. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  4. Viktor Orbán sa prihovára občanom Maďarska z Bruselu.

V súvislosti s návrhmi Európskej únie na energetické sankcie voči Rusku Menczer zopakoval postoj maďarskej vlády, podľa ktorého Maďarsko nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré by ohrozili bezpečnosť dodávok energií na jeho územie.

Zdroj: tsra


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarská diplomacia odkazuje Ukrajine: Odmietame vaše vyhrážky týkajúce sa ropovodu Družba!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti