eReport.sk
Ilustračný obrázok Foto: tasr/ap

Odhodlanie ukrajinských vojakov a civilistov nám musí byť príkladom, tvrdí generál Zmeko

Vojna na Ukrajine trvá už takmer 100 dní a ruským vojskám sa stále nepodarilo pokoriť nášho východného suseda. O tom ako bojujú Ukrajinci sa bol priamo na mieste presvedčiť aj náš náčelník generálneho štábu.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, generál Daniel Zmeko, sa stretol so svojim ukrajinským partnerom, generálom Valerijom Zalužnym. Počas návštevy Ukrajiny, 26. až 29. mája, sa slovenská delegácia zoznámila s aktuálnou vojenskou situáciou a mala možnosť navštíviť vojenské jednotky priamo na frontovej línii v Charkovskej oblasti. TASR o tom informoval hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič.

Poznatky z Ukrajiny využijeme aj my na obranu vlasti

„Odhodlanie ukrajinských vojakov, ako aj verejnosti, musí byť pre západný svet príkladom. Toto odhodlanie však sa samo o sebe, bez dostatočnej materiálnej pomoci v podobe zbraní a munície, nemôže poraziť agresora,“ uviedol po návrate z Ukrajiny generál Daniel Zmeko. Na mnohých miestach slovenská delegácia videla následky bojovej činnosti, ktoré niesli známky systematického porušovania princípov medzinárodného vojnového práva.

Odhodlanie ukrajinských vojakov, ako aj verejnosti, musí byť pre západný svet príkladom.

Daniel Zmeko, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR

Počas pobytu v Charkovskej oblasti bola delegácia svedkom nevyberavých delostreleckých útokov ruskej armády na civilné obydlia s mnohými obeťami.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  2. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov

Činnosť ukrajinských ozbrojených síl pozorne analyzujeme od začiatku vojny. Jej výsledky spolu s poznatkami získanými počas mojej cesty využijeme v plánovacích procesoch a upravíme podľa nich aj naše výcvikové postupy, tak aby sme boli čo najlepšie pripravení na obranu našej vlasti, podobne ako naši ukrajinskí priatelia,“ dodal na záver generál Zmeko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odhodlanie ukrajinských vojakov a civilistov nám musí byť príkladom, tvrdí generál Zmeko

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti