eReport.sk
Marián Viskupič a Peter Kremský, foto:rtvs

Viskupič o Matovičovom protiinflačnom balíku: OĽANO zradilo svoje hodnoty! Spojili sa s fašistami


Počas týždňa bolo v Národnej rade Slovenskej republiky naozaj rušno. Dôvodom bolo predloženie návrhu protiinflačného balíka z dielne ministerstva financií a financmajstra Igora Matoviča (OĽANO). Okrem iného sa preberalo aj možné zdanenie ruskej ropy. To sa však napokon presunulo do programu júnovej schôdzi.

O znížení spotrebnej dane na benzín a naftu sa rokuje. Uviedol to predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) v relácii RTVS Sobotné dialógy v diskusii s predsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariánom Viskupičom (SaS) a podpredsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet, podpredsedom strany Smer-SD Ladislavom Kamenickým.

„Daň z pridanej hodnoty (DPH) sa, žiaľ, znížiť nedá, aj keď Poliaci ju znížili ‚na hulváta‘, bez dohody s Európskou komisiou a čakajú ich za to zrejme pokuty. Touto cestou určite nepôjdeme. Samozrejme, o znížení spotrebnej dane sa dá rokovať a myslím si, že sa aj rokuje, pokiaľ viem. Som však veľmi prekvapený, že strana SaS takto ‚holou hruďou‘ bráni Slovnaft, firmu, ktorá brutálne zarába na tom, že ceny ropy sú veľmi vysoko. Ona kupuje lacnejšiu ruskú ropu, ktorú nemôžu Rusi predať, tak na ňu dávajú zľavu,“ priblížil Kremský.

Viskupič sa pustil do Matoviča

Viskupič zo SaS oponoval, že svojimi návrhmi bránia pred vyššími cenami ľudí, nie Slovnaft. „Toto nemá nič s vyššími cenami, Slovnaft má obrovskú maržu, s ktorou je ochotný sa rozdeliť so štátom, ale vy (SaS, pozn. TASR) to blokujete, nechcete to dovoliť,“ vytkol Kremský Viskupičovi.

OĽANO zradilo svoje hodnoty, tým že sa spojilo fašistami

Marián Viskupič (SaS)

Kamenický považuje európske protiruské sankcie za zlé opatrenie, ktorého negatívne následky vplývajú na EÚ aj na Slovensko. „Som za to, aby sme brali ropu aj plyn tam, kde nám je to výhodné. Aj z Ruska, ak to bude najlacnejšie. Toto je v podstate aj naše riešenie. A Slovnaft nemusí prerábať celú technológiu, pretože je nastavený na ruskú ropu. So zmenou dodávateľa by boli spojené totiž obrovské náklady,“ podčiarkol Kamenický.

Kamenický sa odvolal na slová šéfa Klubu 500 Sotáka

Reči o podpore Putina nákupom ruskej ropy Kamenický odmieta. „Vladimír Soták (predseda Klubu 500) to jasne povedal: My neplatíme vojnu, my platíme ropu alebo plyn, aby slovenská ekonomika fungovala,“ zdôraznil podpredseda Smeru.  

Bude vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.
  3. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  4. Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková, Veronika Remišová a Peter Pellegrini v štúdiu TV Joj.
  5. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  6. Peter Kremský (OĽANO).
  7. Igorove kvalifikácie
  8. zamestnanie, zamestnanosť, pracovníci, robotníci, montéri

Matovičova dohoda nič nezabezpečila, uviedol Kamenický

Dohoda ministra financií SR Igora Matoviča (OĽANO) so Slovnaftom podľa Kamenického nezabezpečila, aby klesli ceny pohonných látok. „Matovič taktiež klame o tom, že bude mať (z novej dane z ropy) prínos do štátneho rozpočtu 300 miliónov eur,“ povedal Kamenický s tým, že Matovič „rozdeľuje niečo, čo nemá a chváli sa tým“. V Nemecku sa podľa jeho informácií schvaľuje zákon, ktorým nemecká vláda zabezpečí zníženie ceny benzínu o 30 centov a nafty o 14 centov.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viskupič o Matovičovom protiinflačnom balíku: OĽANO zradilo svoje hodnoty! Spojili sa s fašistami

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre