eReport.sk
Mária Markeová, foto: archív M.M

Výživová poradkyňa Mária Markeová: Takto pred letom schudnete!

Mnoho ľudí túži po krásnej postave na leto. Výživová poradkyňa Mária Markeová má zaručené tipy ako sa vám to môže podariť!

Mnoho ľudí túži pred letom schudnúť a mať peknú postavu do plaviek. Ako by sme pred letom mali zmeniť naše stravovanie?

Ako začať. Mojím klientom radím začať s diétnym režimom tým, že sa spolu zamyslíme, preberieme spolu ich denný režim a odstránime alebo sa snažíme eliminovať najväčšie chyby, ktoré v stravovaní robia ako napríklad, každý deň si dajú niečo sladké, neraňajkujú, nestravujú sa pravidelne, večere majú veľmi výdatné, nehýbu sa dostatočne, majú zlý pitný režim a rôzne iné.

Máloktorí ľudia si dajú do súvisu, že zostavovanie jedálneho lístka by sme mali prispôsobiť aj sezónnym špecifikám ako napríklad v lete hlavný dôraz musíme klásť na správny pitný režim a ľahko stráviteľnú stravu s nižšou energetickou hodnotou a vyššou stráviteľnosťou. Zdravý jedálny lístok by mal pozostávať zo sezónnej zeleniny a ovocia, ďalej by nemali chýbať v jedálničku zložené komplexné sacharidy ako je celozrnný chlieb, ryža, zemiaky, cestoviny alebo iné náhrady príloh (quinoa, pohánka, pšeno, kuskus, amarant), ktoré sú potrebné na dostatok energie.

Určite by nemali chýbať mlieko a mliečne výrobky (jogurty, kyslomliečne výrobky), ktoré obsahujú bifidobaktérie pôsobiace antibaktériálne a stabilizujú črevnú mikroflóru, ktorá je základným pilierom našej dobrej imunity. Nezabúdajme na kvalitné chudé mäso, ryby a vajíčka. Pestrosť a fantázia pri príprave jedál, či už hra farieb alebo rôznosť chutí a kombinácii na našom tanieri, nám pomôže zmeniť stravovací režim úplne prirodzene.

Takto by malo vyzerať jedlo počas leta, foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport