eReport.sk
Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

VIDEO Zháňa Sulík hlasy, aby sa zbavil Matoviča? Šéf liberálov vraj chodí za opozičnými poslancami!

Tvrdé obvinenie Richarda Sulíka! Šéf SaS a minister hospodárstva sa vraj plánuje zbaviť svoj najväčšieho koaličného soka Igora Matoviča (OĽANO). Práve počas mimoriadnej schôdze, na ktorej sa ministra financií snaží odvolať opozícia, zaznela takáto informácia. Je mnoho dôvodov, prečo môže byť pravdivá, na druhej strane je nutné pripomenúť, kto ju hovorí. Zdrojom informácie o Sulíkovi a jeho snahe „vykopnúť“ Matoviča z vlády totiž nie je nik iný ako sám šéf rezortu financií.

Matovič povedal, že jeden jeho koaličný partner robí posledné dni všetko preto, aby získal dostatok hlasov na jeho odvolanie. „Ísť za opozičnými poslancami a sľubovať im, že keď tu budú do nohy, zabezpečíme dostatok hlasov z koalície, aby sme sa Matoviča zbavili, je za čiarou dobrého koaličného správania,“ povedal s tým, že sa hanbí za takéto správanie. Označil to však aj za slobodné konanie. Poslancov vyzval hlasovať v súlade so svojím svedomím a presvedčením.

Strana SaS je jednotná, svoj postup pri odvolávaní ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) v Národnej rade (NR) SR oznámi pred hlasovaním. Uviedol to šéf strany a vicepremiér Richard Sulík ešte pred stredajším rokovaním vlády. „Mali sme spoločné sedenie republikovej rady a poslaneckého klubu, bola to plodná a konštruktívna debata,“ povedal Sulík s tým, že to, na čom sa dohodli, oznámia pred hlasovaním.

Aj toto by vás mohlo zaujať:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.
  3. Igor Matovič sa ukláňa po hlasovaní.
  4. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  5. Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.

Do diskusie v pléne Národnej rady SR sa počas odvolávania zapájali najmä opoziční poslanci a členovia klubu OĽANO. Zo SaS v rozprave nevystúpil nikto.

Diskusia sa skončila, posledná vystúpila Saková

Slovensko už vie, čo môže od ministra financií a expremiéra Igora Matoviča (OĽANO) očakávať, občania denne pociťujú tragické dôsledky jeho práce. Vyhlásila to exministerka vnútra a nezaradená poslankyňa Denisa Saková v pléne Národnej rady (NR) SR počas diskusie o odvolávaní Matoviča. Poukázala na nízku dôveru občanov voči exekutíve aj voči Matovičovi. Tvrdí, že dôveru stratil vlastnou vinou, neprofesionálnym riadením krajiny, hádkami či hádzaním viny na iných. Dodala, že Slovensko v súčasnosti potrebuje zodpovednú zmenu viac ako v minulosti, keď o nej hovoril Matovič. Diskusia k odvolávaniu ministra sa skončila, viacerí prihlásení rečníci napokon nevystúpili. Hlasovanie má byť o 21.00 h.

Matovič nie je nepopísaný papier

 „Za rok a štvrť jeho (Matovičovho, pozn. red. ) vládneho dobrodružstva sme počúvali veci o novom začiatku, o reštarte tohto začiatku, o vláde pre ľudí, ako aj o druhej šanci, ktorú potrebujeme dostať od ľudí, o zmene, ktorú Slovensko potrebuje, ale je to oveľa ťažšie, ako ste si to predstavovali,“ skonštatovala Saková. Pripomenula Matovičove slová spred piatich rokov, ktoré adresoval predchádzajúcej koalícii o pekných frázach a sľuboch v ich vládnom programe a o tom, ako nie sú dôležité slová, ale ľudia a skutky politikov. „Rozprával z opozičných lavíc, ako nie sme nepopísaný papier, a preto má veľké obavy o Slovensko. Dnes treba povedať, že už ten nepopísaný papier nie je ani Igor Matovič. Dnes už celé Slovensko vie, čo môžeme od neho očakávať,“ podotkla.

Viacerí poslanci nevystúpili, aj keď sa prihlásili

Minister financií mohol za posledného vyše roka podľa Sakovej konečne ukázať, aké skutky a výsledky práce vie pre ľudí dosiahnuť, ako si predstavuje vládnutie a zmenu. Hovorí o nezvládnutej pandémii s tisíckami mŕtvych, vojne medzi bezpečnostnými zložkami štátu, zadlžovaní krajiny, nezamestnanosti, skrachovaných podnikoch bez pomoci štátu.

Po Sakovej boli do diskusie prihlásení ešte viacerí poslanci písomne, no nevystúpili. Ústne sa prihlásil len jeden. Na záver ešte Peter Pellegrini (nezaradený) vyzval poslancov na podporu Matovičovho odvolávania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zháňa Sulík hlasy, aby sa zbavil Matoviča? Šéf liberálov vraj chodí za opozičnými poslancami!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti