eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík šokuje. S Matovičom už do vlády nepôjdem. Neviem, či ho podržíme pri odvolávaní

Má ho už plné zuby? Nie je žiadnym tajomstvom, že vzťahy medzi ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, sú na bode mrazu. Pred pár dňami sa nechal expremiér počuť, že stranu SaS mal na jar vyhodiť z koalície. Dnes prilial olej do ohňa samotný Sulík.

V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo totiž dostal otázku, či by v budúcej vláde sedel radšej po boku Richarda Rašiho ako Igora Matoviča. „Táto otázka je zamotaná. Nejde odpovedať áno-nie. Ja za seba vylučujem, že budem v budúcej vláde sedieť s Igorom Matovičom. Vylučujem!“ rázne odpovedal Sulík, ktorý zrejme šokoval aj svojho oponenta v diskusii opozičného politika Richarda Rašiho. Aj exminister zdravotníctva dostal otázku, či by sa radšej videl vo vláde so Sulíkom ako s bývalým straníckym šéfom Robertom Ficom.

Koniec kamarátstva? Sulík vylúčil, že by si sadol do vlády s Igorom Matovičom. – Foto: archív IM

„O tom, kto bude sedieť vo vláde rozhodnú voliči. Ale Richard Sulík ma minimálne sympatické krstné meno,“ zahováral Raši. „Vraciam kompliment,“ smial sa Sulík. Neskôr mu však úsmev na tvári zamrzol. Stalo sa tak pri otázke moderátora, či sa vie zaručiť za poslancov SaS, že pri odvolávaní ministra financií, ktoré plánuje opozícia, podržia v kresle Igora Matoviča. „To je hypotetická otázka,“ vykrúcal sa Sulík. Nakoniec však niečo povedať musel. „Vyjadrím sa, keď sa budem rozprávať s mojim klubom,“ dodal diplomaticky, čím naznačil, že s osobou Igora Matoviča majú zrejme viacerí jeho poslanci problém.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík šokuje. S Matovičom už do vlády nepôjdem. Neviem, či ho podržíme pri odvolávaní

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php