eReport.sk
Jana Bittó Cigániková Foto: ereport

Cigániková perlila: Môj pes je krajší ako Matovič!

Je jasné, že súčasný minister financií Igor Matovič bude v parlamente čeliť pokusu o odvolanie. Jeho vzťahy sú naštrbené nielen v rámci opozičných poslancov, ale svoje si o ňom myslia aj niektorí koaliční partneri. Po víkende, keď Richard Sulík vyhlásil, že v budúcej vláde si už s Matovičom nesadne, je na stole otázka, či ho SaS v kresle podržia.

„Vyjadrím sa, keď sa budem rozprávať s mojim klubom,“ vykrúcal sa šéf liberálov nedávno na otázku, či bude SaS hlasovať proti odvolaniu financmajstra. Najnovšie zahmlieva aj Sulíkova pravá ruka Jana Bittó Cigániková. „Ak príde diskusia na klube, tak to bude diskusia o vecných argumentoch. My máme voľnú ruku, ale ja sama sa chcem koordinovať s klubom, lebo som v jednej partii. Určite nechcem nejakým spôsobom oslabovať stranu, alebo kolegov z poslaneckého klubu, len preto, aby ma bolo viac vidieť. Čaká nás veľmi plodná a zaujímavá debata. A myslím si, že vo výsledku budeme jednotní,“ naznačila vo svojom živom vstupe Cigániková, že nakoniec zrejme toho Matoviča podržia.

„Nemôžeme byť predsa ako Igor a reagovať iba z nejakej pomsty,“ zamyslela sa. Podľa jej slov si však zvolila opozícia nešťastný čas na odvolávanie. „Jedna vec je, aké chyby komunikačné aj vecné narobil pred tým, ako bol odvolaný ako premiér. Ale on vyvodil politickú zodpovednosť. Môžeme sa baviť aj o chybách, ktoré boli potom, aj tie boli nejaké. Tak uvidíme, či to bude stačiť na odvolávanie, alebo nie,“ dodala.

Od fanúšika však dostala otázku, či si myslí, že je Matovič pekný. „Podľa mňa je pekný môj muž a môj pes. Chcela by som povedať, že môj pes je krajší ako Igor,“ smiala sa Cigániková, ktorá chová nemeckú dogu s menom Ivy a s Matovičom má dlhodobý spor. Kedysi totiž liberálku ešte ako premiér označil za lobistku finančnej skupiny Penta. Šéfka zdravotníckeho výboru to odmietla a žiadala ospravedlnenie medzi štyrmi očami. K ničomu takému však zatiaľ nedošlo.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport