eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO)
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger: Matovič je dôležitý člen vlády, nesie symbol boja za spravodlivosť Slovenska!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) verí, že pri hlasovaní o odvolaní ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) koalícia povýši „spoločné dobro Slovenska nad akékoľvek osobné spory“. Hovorí o pokuse opozície rozbiť koalíciu. Matovič je podľa neho dôležitý člen vlády, ktorý nesie symbol boja za spravodlivosť Slovenska.

Premiér sa poďakoval koaličným partnerom, že doposiaľ „veľmi kvalitne“ odolávali akýmkoľvek pokusom opozície ich rozbiť. „Verím tomu, že tak bude aj pri dnešnom hlasovaní a že všetci spoločne povýšime spoločné dobro Slovenska nad akékoľvek osobné spory, pretože opozícia, ktorá sa nás snaží rozložiť, sa snaží v skutočnosti rozložiť úspešné plány pre Slovensko,“ vyhlásil Heger, ktorý v stredu šiel na samit premiérov krajín Vyšehradskej štvorky. Dodal, že je pre neho dôležitá stabilita vlády.

Odvolávanie Matoviča prináša bizarnosti, bičuje emócie:

  1. Tomáš Taraba
  2. Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.
  3. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  4. Igor Matovič (OĽaNO)
  5. Richard Sulík (SaS)
  6. Igor Matovič sa ukláňa po hlasovaní.

Matovič čelí od stredajšieho poludnia odvolávaniu. Do diskusie v pléne Národnej rady (NR) SR sa zapájajú najmä opoziční poslanci a členovia klubu OĽANO. Matovič podľa navrhovateľov nesie zodpovednosť za právny rozvrat štátu a jeho inštitúcií, nakladanie s financiami v čase plošného testovania a nakupovania vakcíny Sputnik V či konflikt vo vláde s koaličným partnerom Richardom Sulíkom (SaS). Minister podľa nich nesie politickú zodpovednosť aj za „nepripravenosť vlády na tretiu vlnu pandémie“.

Podporu ministrovi financií pri odvolávaní deklaroval klub OĽANO. SaS pozvala Matoviča na klub, svoj postup poslanci strany oznámia až pred hlasovaním. Poslanci Sme rodina odvolávanie nechcú podporiť, o konkrétnom postupe mali ešte rokovať. Podobne majú o svojom postupe rokovať aj poslanci strany Za ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Matovič je dôležitý člen vlády, nesie symbol boja za spravodlivosť Slovenska!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti