eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

VIDEO Prebehnú poslanci zo Za ľudí do SaS? Sulík narovinu o rokovaniach!

Skončia u liberálov? Už dlhšie sa špekuluje o spájaní poslancov zo strany Za ľudí a strany Sloboda a Solidarita. Richard Sulík ešte nedávno síce poprel, že by celý proces k fúzii strán smeroval, no na dnešnom rokovaní vlády predsa len priznal, že so straníkmi Veroniky Remišovej niečo „pečie“.

So stranou Veroniky Remišovej, ktorá prebrala žezlo predsedníčky po Andrejovi Kiskovi, to nevyzerá práve ružovo. Okrem toho, že sa pôvodný projekt exprezidenta trhá na frakcie, opäť sa pripravuje na september ďalší mimoriadny snem, kde sa bude rozhodovať o smerovaní strany. Za ľudí sa okrem iného už tradične v prieskumoch nedostáva cez päťpercentnú hranicu zvoliteľnosti a Veronika Remišová je na tom, čo sa týka dôveryhodnosti horšie ako Robert Fico. Čo bude teda s rozkladajúcim sa projektom ďalej?

Strana v rozklade

„Faktom je, že strana Za ľudí sa rozpadá a keďže mnoho súčasných poslancov alebo ministrov bude chcieť pokračovať v politickej kariére, potrebujú sa k niekomu pridať. Založiť novú stranu by bolo nezmyslom, ponúka sa alternatíva spolupráce so stranami ako Spolu alebo Progresívne Slovensko,“ opísal situáciu v strane Za ľudí politológ Radoslav Štefančík. Už v polovici júna ministerka spravodlivosti a šéfka internej frakcie v strane Mária Kolíková novinárom priznala, že: „Spájanie je cesta“. Dodala, že v hre môžu byť strany, ktoré sa zhodujú s vyššie vymenovanými.

Podľa agentúry Focus vidieť, že volebné preferencie Remišovej strany majú tendenciu klesať. V apríli sa ešte takmer obtrela o hranicu zvoliteľnosti so 4,8 percentami, no ďalšie mesiace to už pre stranu také slávne nebolo. V máji si v prieskume pripísala na účet 3, 5 pecenta a v júni 3,4 percenta.

O krušných chvíľach u Remišovej čítajte aj:

  1. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  3. Ján Mičovský (OĽaNO), podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
  4. Richard Sulík (SaS)

Stretávajú sa a poznávajú

V poslednom čase sa začalo pošuškávať, že niektorí poslanci zo Za ľudí nájdu útočisko práve pod liberálnou strechou Richarda Sulíka. Ten ešte nedávno klebety ohľadom spájania strán zmietol zo stola. Na otázku Aktuality.sk či má záujem o Kolíkovú a spol odpovedal nedávno takto: „So spol. nie som v kontakte. Som v kontakte s pani Kolíkovou.“

Na dnešnom rokovaní vlády opäť padla tradičná novinárska otázka či rokuje s poslancami zo Za ľudí o scenári zbehnutia k liberálom. Tu už bol Sulík o niečo konkrétnejší. „Vedieme nejaké rozhovory, ale vedieme ich v zmysle, že sa poznávame, stretávame a sme si blízki,“ priznal Sulík. Zároveň dodal, že sa nechce pliesť do interných otázok strany a preto detaily rokovania neprezradil.

Skončí Mária Kolíková u Sulíka? – Foto: tasr

Vyprázdnená SaS

Politológ Štrefančík otvorene opísal situáciu strany Za ľudí ako mizernú a neistú a je podľa neho logické, že ich kroky budú zrejme smerovať práve do SaS.

„Richard Sulík určite má vyššie ambície ako byť ministrom hospodárstva, preto nemožno vylúčiť, že osloví niekoľko populárnych ľudí, ktorí by boli schopní priniesť strane nejaké percentá navyše. SaS by to určite prospelo. Strana je totiž momentálne člensky dosť vyprázdnená. Hoci Richard Sulík nikdy netúžil po veľkej členskej základni, niekoľko známych tvári by sa mu určite na budúcu kandidátku hodilo,“ myslí si Štrefančík.

Zdroj: ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prebehnú poslanci zo Za ľudí do SaS? Sulík narovinu o rokovaniach!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php