eReport.sk
Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.
Michal Šipoš. Foto: tasr

Šipoš nerozumie, prečo si SaS zavolala Matoviča na koberček: Môžu si vybrať, koho chcú podporovať!

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš tvrdí, že zatiaľ nemá informáciu o tom, že by niekto z ich klubu chcel v Národnej rade (NR) SR podporiť opozičný návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Ak by však niekto z koaličných partnerov, napríklad strana SaS, hlasoval za tento návrh, bol by to podľa neho koniec súčasnej koalície.

„Zatiaľ nemám informácie, že by niekto nechcel podporiť Igora Matoviča. Zatiaľ mám informácie také, že poslanci budú hlasovať proti takémuto návrhu,“ povedal Šipoš.

Ak si SaS vyberie Pelellegriniho A Fica, je to vraj jasné

V súvislosti s tým, že SaS si pozvala Matoviča ešte na rokovanie klubu, uviedol, že tomu nerozumie a považuje to za politický folklór. Dodal, že je na koaličnom partnerovi, ako bude pri odvolávaní koaličného ministra postupovať.

Hovorí, že si môžu vybrať, či chcú podporovať Petra Pellegriniho (nezaradený) a Roberta Fica (Smer-SD). „Ak si to vyberú, je to jasný odkaz pre Slovensko, s kým chcú do budúcna vládnuť a kto je pre nich prijateľný partner,“ poznamenal.

Pri kauze pošty nemá vedomosti o porušení zákona

Na margo mimoriadnej schôdze k zmluve Slovenskej pošty s firmou Lama SK uviedol, že ešte budú v klube hovoriť o postupe pri schvaľovaní programu. Okolnosti musia podľa neho vysvetľovať verejnosti ministri hospodárstva Richard Sulík (SaS) a dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). „Zatiaľ, pokiaľ viem, neboli tam nejaké porušenia zákona,“ poznamenal Šipoš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš nerozumie, prečo si SaS zavolala Matoviča na koberček: Môžu si vybrať, koho chcú podporovať!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php