eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Prvé slová Matoviča po odvolávaní….A potom gratulácia od kolegu s gramatickou chybou

Mal na mále. V stredu večer by ste sa ministrovi financií Igorovi Matovičovi krvi nedorezali. Koaličná SaS totiž do poslednej chvíle naťahovala vyjadrenie, či ho podrží v kresle. Zúrivý financmajster dokonca nepriamo obvinil koaličného partnera, že naháňal hlasy za jeho odvolanie.

Matovič nepovedal, o koho malo ísť. Osobu opísal iba ako „jeden koaličný kolega, dobre známy“. Ľudia si však tento opis automaticky spojili s osobou šéfa SaS Richarda Sulíka. Možno na tom aj niečo bude, keďže sa na liberálov ofučali tak koaličníci ako aj opozičníci. „Obzvlášť opovrhnutiahodný je v tejto súvislosti postoj SaS, ktorej predseda nazval Igora Matoviča klamárom či pomstychtivým človekom, no keď mohol konať, rozhodol sa ďalej sedieť s ním vo vláde,“ durdil sa opozičný poslanec Richard Raši.

Ešte nedávno si Raši so Sulíkom v televíznej debate hrkútali a dávali komplimenty. Dnes je opozičník naštvaný. – Foto: tasr

Pravdou je, že SaS čakala so zverejnením svojho postoja voči ministrovi financií do poslednej chvíle. Doslova pár minút pred hlasovaním spravila krátke vyjadrenie. „Myslíme si, že Igor Matovič vláde škodí. Chceli sme si naše výhrady s ním vydiskutovať. Preto sme ministra financií pozvali na stretnutie. K tomuto stretnutiu však neprišlo, pretože Igor Matovič sa nedostavil,“ šomrali liberáli, ktorí jedným dychom dodali, že koaličná zmluva je pre nich záväzná a sú za vládu Eduarda Hegera.

Viac o odvolávaní Igora Matoviča sa dočítate tu:

  1. Richard Sulík (SaS)
  2. Igor Matovič sa ukláňa po hlasovaní.

„Naši koaliční partneri opakovane s opozíciou hlasujú, my to však nespravíme. Pravidlá sú pre nás dôležité. My sme doteraz nikdy koaličnú zmluvu neporušili – a to sa ani teraz nezmení,“ vyhlásili saskári. O pár minút už bolo „po všetkom“ a Matovič sa mohol tešiť, že zostal v kresle ministra financií. „No dobre teda. Dík,“ nechal sa počuť šéf OĽANO krátko po hlasovaní. Takmer okamžite mu gratulovali kolegovia zo strany. „Neuspeli a ani v budúcnosti neuspejú,“ tešil sa poslanec Milan Kuriak. „Opozícia smúti mi sa tešíme,“ napísal s hrúbkou Matovičov obdivovateľ a poslanec Peter Vons, za čo ho diskutujúci zvozili pod čiernu zem.

No našli sa aj fanúšikovia, ktorých rozhorčilo Matovičove gesto. „Nie si metalista, nebol si metalista a nebudeš metalista. Si minister, tak si to uvedom. Prosím prestaň robiť tie gestá, nehodí sa to ku tvojej pozícii,“ napomenul ho fanúšik.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvé slová Matoviča po odvolávaní….A potom gratulácia od kolegu s gramatickou chybou

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php