eReport.sk
Vláda strachu
Exministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ľudí) má zrejme nový džob. Je z nej vedma. Smer sa pomstí celej polícii a celej krajine! Predpovedá. Zdroj: tasr

Veronika, toto asi zabolelo! Politológ: Strana Za ľudí naozaj nie je budovaná okolo charizmatického lídra


Stranu Za ľudí, ktorej v poslednom prieskume verejnej mienky namerali podporu len 2,1 percenta, považujú mnohí za politicky mŕtvu. Aktuálne, tento podľa viacerých odborníkov holý fakt, potvrdil teraz aj známy politológ zo Slovenskej akadémie vied (SAV) v nedeľnom rozhovore pre spravodajskú televíziu. Svojim vyhlásením v podstate ponížil šéfku najmenšej parlamentnej strany Veroniku Remišovú, ktorá vytrvalo verejne vyhlasuje, že preferencie jej strany stúpajú. A de facto ponížil aj exprezidenta Andreja Kisku, bývalého šéfa Za ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico je podobný ako Matovič
  2. Veronika Remišová na snímke z videa.
  3. Veronika Remišová s politickými partnermi vyjadrila podporu Dušanovi Veličovi.
  4. Remišová klame!

Politológ SAV Juraj Marušiak reagoval na otázky moderátora TA3 Richarda Dírera v diskusnej relácii V politike. Novinár sa ho hneď v úvode debaty opýtal, že kto alebo čo je problémom tejto vládnej koalície, ktorá už dva roky traumatizuje svojimi hádkami slovenskú spoločnosť.

Koaliční lídri majú personálne ambície

„Na jednej strane, samozrejme, ide o koalíciu veľmi heterogénnych síl, teda strán, ktoré sa jednoznačne identifikujú ako konzervatívne až po zastúpenie, ktoré má možno bližšie k liberálom. Často sú medzi nimi aj rôzne názory, čo sa týka zahraničnej politiky. A napokon, samozrejme, ďalším dôvodom v neposlednom rade sú personálne ambície jednotlivých lídrov. Všetky tieto strany sú do veľkej miery strany personálno-charizmatické. Čiže budované okolo charizmatických vodcov, ktorí vlastne tie strany riadia pomerne absolutistkou…“ – nestihol dokončiť myšlienku politológ, Dírer mu totiž skočil do reči s otázkou: „Myslíte na Igora Matoviča a Richarda Sulíka?“ Marušiak súhlasne prikývol a doplnil: „Aj na nich, ale nakoniec aj na Borisa Kollára.“

Za ľudí už netreba považovať za reálnu koaličnú stranu

Vzápätí si politológ spomenul aj na najmenšiu parlamentnú stranu Za ľudí, ktorá je takisto súčasťou koalície a uviedol: „Strana Za ľudí naozaj nie je budovaná okolo charizmatického lídra, pretože žiadneho charizmatického lídra nemala. Tú už netreba považovať ani za reálnu koaličnú stranu,“ vysvetlil svoj aktuálny pohľad na parlamentnú mini stranu Marušiak.

Expert týmto svojim vyhlásením vlastne neponížil iba šéfku Za ľudí Veroniku Remišovú, ale aj exprezidenta Andreja Kisku, ktorý stranu zakladal pred poslednými parlamentnými voľbami a bol jej prvým predsedom, dokým líderstvo neprenechal práve jej súčasnej šéfke.

Zdroj: ta3.com

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veronika, toto asi zabolelo! Politológ: Strana Za ľudí naozaj nie je budovaná okolo charizmatického lídra

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne