tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania.
Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania. Reprofoto: youtube.com

VIDEO Strať sa, ty vojnový štváč! Nemecký minister pocítil na vlastnej koži hnev občanov

V spolkovej vláde panuje veľký strach, že proukrajinská politika by mohla viesť k protestom. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck počas letného výjazdu pocítil podráždenú náladu v krajine. Informoval o tom v piatok web denníka  Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

„Strať sa, strať sa, strať sa“ – aj po hodine sotva utíchol chór nahnevaných ľudí, ktorí sa zhromaždili vo štvrtok (28.7.) večer pred zábranami v centre bavorského mesta Bayreuth, píše nemecký spravodajský portál.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belit Onay.
  2. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Znížená hladina rieky Rýn v Kolíne nad Rýnom 10. augusta 2022. Pre pretrvávajúce sucho v Nemecku sú viaceré lode neschopné vyplávať.
  4. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.
  5. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  6. Nemecká hranica
  7. Na ilustračnej snímke pracovníčka nemeckej energetickej firmy.
  8. Martin Klus (vpravo) a moderátor v štúdiu TASR.
  9. Ruský prezident Vladimir Putin.

FAZ ďalej uviedol, že vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck (Zelení) bol v meste na „občianskom dialógu“, pričom míting v Bayreuthe je jednou z pol tucta zastávok počas jeho dvojdňového letného výjazdu.

„O dialógu však dnes večer nemôže byť ani reči. Volajú naňho ´klamár´, ´vojnový štváč´, zatiaľ čo Habeck kreslí na pódiu svoj obvyklý široký oblúk od vojny na Ukrajine k lesným požiarom a ochrane klímy,“ reportovalo situáciu známe nemecké médium.

Na transparentoch nespokojných občanov boli nápisy ako napríklad: „Kto ich (vládu -pozn. red.) splnomocnil na zničenie Nemcov?“ či „Začnite okamžite rokovať o mieri“.

Pripájame videá, ktoré dokumentujú napätú atmosféru na politickom mítingu Habecka:

Zdroj: youtube.com/ac24cz

Zdroj: youtube.com/oliputnik

Zdroj: youtube.com/welt nachrichtensender

Denník pripomenul, že pred hroziacim rozkolom v krajine už týždne varujú najmä ministri zelených. Annalena Baerbocková (Zelení) sa nedávno obávala „ľudových povstaní“, ak Rusko prestane dodávať plyn. Neskôr toto svoje vyhlásenie sama označila za „prehnané“. Habeck zase už v marci videl v ohrození sociálny mier a na základe toho odmietol okamžitý zákaz dovozu ruskej energie.

„Čo dosiahli sankcie? Stále sa bude vraždiť.“

„Toto vystúpenie v Bayreuthe mu nie je príjemné. Habeck je po prekonaní koronavírusu stále trochu zachrípnutý, niekedy sa jeho hlas stráca v hluku píšťaliek. Ale aj tento večer sa môže cítiť ospravedlnený. Hlasní sú stále v menšine. Vysoké ceny plynu sa však k väčšine spotrebiteľov ešte nedostali,“ komentoval FAZ atmosféru počas Habeckovho vystúpenia.

Denník cituje aj niektorých občanov, ktorí si prišli pozrieť vystúpenie ministra hospodárstva a snažia sa mu povedať svoje názory. Napríklad istého podnikateľa, ktorý stratégiu spolkovej vlády, čo najrýchlejšie sa zbaviť dovozu energie z Ruska, nevníma práve pozitívne. „Páchame ekonomickú samovraždu,“ odkázal muž. Krátko nato sa istá žena pýta: „Čo dosiahli sankcie? Stále sa bude vraždiť.“

Hučanie a piskot utíchol po hodine a pol

Habeck kontruje, pokračuje reportáž z Bayreuthu. Rusko je podľa ministra vojnový štváč, klamár. Ako príklad uvádza spor o turbínu Siemens Energy pre plynovod Nord Stream 1. Habeck pripomína, že turbína je v Nemecku od pondelka minulého týždňa, všetky papiere na ďalšiu prepravu do Ruska sú k dispozícii. Rusko ale odmieta vpustiť turbínu do vlastnej krajiny. „Klamú do očí,“ uviedol vicekancelár na adresu administratívy ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Po hodine a pol v Bayreuthe dosiahol Habeck svoj cieľ. Hučanie stíchlo a minister hospodárstva bez výhrad zdieľa požiadavku verejnosti na prísnejšie zdanenie energetických spoločností. Bohužiaľ, Slobodná demokratická strana (FDP) jednoducho nie. Poďakuje, občanom, že prišli a želá pekný večer. Tentoraz potlesk prehlušil zvyšné píšťalky,“ uzatvárajú noviny svoju reportáž.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Strať sa, ty vojnový štváč! Nemecký minister pocítil na vlastnej koži hnev občanov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku