eReport.sk
Belit Onay.
Belit Onay. Zdroj: hannover.de

Drastická zima pre občanov Hannoveru? Radnica prijala brutálne úsporné opatrenia!


Plynová kríza dotlačila vedenie nemeckého mesta do absolútnej krajnosti. Jeho obyvatelia sa počas zimy musia pripraviť na mimoriadne opatrenia. Budú im čeliť nielen zamestnanci v kanceláriách, ale aj domácnosti či nakupujúci v obchodných centrách, či tí ktorí sa rozhodnú navštíviť mestské plavárne či športoviská. Budú nasledovať bizarné šetriace praktiky aj mestá na Slovensku? Zdá sa, že vylúčiť sa aktuálne nedá vôbec nič.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vitalij Markelov.
  2. Gazprom v problémoch?
  3. Zababušené dieťa, zima
  4. šetrenie vo veľkom parlament
  5. Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania.
  6. Na snímke z videa zľava Markéta Pekarová Adamová a Petr Holec.
  7. Na ilustračnej snímke pracovník Gazpromu.

V obave z nadchádzajúcej plynovej krízy ohlásilo nemecké mesto Hannover výrazné úsporné opatrenia. V budovách patriacich pod správu mesta sa priškrtí kúrenie a vypne sa osvetlenie fasád budov aj fontány v meste. V umývadlách v mestských budovách ani v sprchách na plavárňach či športoviskách nepotečie teplá voda. Informuje o tom TASR na základe vyhlásenia zverejneného na webovej stránke mesta.

Odstránia z kancelárií tlačiarne

Prísnejšie pravidlá budú aj na používanie zariadení spotrebúvajúcich energiu na pracoviskách; tlačiarne by napríklad mali v čo najväčšej miere z kancelárií odstrániť.

„Cieľom je znížiť spotrebu energie o 15 percent. Je to reakcia na hroziaci nedostatok plynu, ktorý predstavuje veľkú výzvu pre samosprávy – a obzvlášť pre veľkomesto ako Hannover,“ povedal starosta Belit Onay.

Starosta: Sme v stave pohotovosti

Mesto zriadilo osobitný štáb, ktorý má za úlohu hľadať možnosti úspory energie. „Každá usporená kilowatthodina šetrí plyn v zásobníkoch,“ zdôraznil Onay.

Do práce si občania nemajú nosiť ani prenosné ohrievače či klimatizačné zariadenia.

„Sme v stave pohotovosti. Plynu je málo, ale dopyt je ešte stále možné pokryť. V tejto situácii nám ide o šetrenie energie ešte predtým, než nastane naozajstná núdza,“ uviedol starosta. Dodal, že dodávky energií pre školy a škôlky budú mať prioritu.

V obchodných centrách bude maximálne 15 stupňov

Mesto v rámci opatrení stanovilo vykurovaciu sezónu pre budovy pod svojou správou od 1. októbra do 31. marca. Mimo nej sa „v zásade“ nebude kúriť. Počas sezóny sa bude v kancelárskych priestoroch vykurovať najviac na 20 stupňov Celzia. Školy nebudú mať  vymedzenú vykurovaciu sezónu, ale budú môcť mať vnútri tiež najviac 20 stupňov. V obchodných, technických a skladovacích priestoroch bude teplota od 10 do 15 stupňov.

Mestská samospráva spustí aj osvetu medzi zamestnancami. Majú sa naučiť zatvárať dvere a vetrať tak, aby šetrili teplom. Do práce si nemajú nosiť ani prenosné ohrievače či klimatizačné zariadenia. Počítače a podobné zariadenia už nemajú nechávať v pohotovostnom režime, ale vypínať ich.

Medzi Vianocami a Novým rokom by mali byť mestské prevádzky v záujme šetrenia energie zatvorené, avšak na tom sa ešte musí mesto dohodnúť so zástupcami zamestnancov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drastická zima pre občanov Hannoveru? Radnica prijala brutálne úsporné opatrenia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne