tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Jens Stoltenberg. Foto: tasr

NATO chce pomôcť pri ochrane mieru. Stoltenberg: Pripravujeme špeciálne opatrenia pre Bosnu!

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že Severoatlantická aliancia pripravuje špeciálny súbor opatrení na pomoc pri ochrane mieru a stability v Bosne a Hercegovine (BaH). TASR správu prevzala z agentúry HINA, ktorá sa odvoláva na sobotňajšie vyjadrenie ministerky zahraničných vecí BaH Bisery Turkovičovej.

Turkovičová v príspevku na sociálnej sieti uviedla, že dostala od Stoltenberga list s prísľubom, že NATO podniká potrebné preventívne opatrenia z dôvodu nestabilnej bezpečnostnej situácie v Európe v období ruskej invázie na Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nancy Pelosiová (štvrtá sprava) pózuje po prílete na letisku v Tchaj-peji na Taiwane 2. augusta 2022.
  2. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  3. Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania.

Toto Stoltenbergovo vyjadrenie bolo odpoveďou na list, ktorý bosnianska ministerka zahraničných vecí poslala NATO a lídrom EÚ ešte v apríli, píše HINA. Upozornila v ňom na hrozbu pre národnú bezpečnosť po vypuknutí vojny na Ukrajine a na obnovené ambície lídrov srbských separatistov v Bosne.

Stoltenberg vo svojom liste vyjadril zo strany Severoatlantickej aliancie jednoznačnú podporu úsiliu Bosny a Hercegoviny vstúpiť do NATO a EÚ. Takisto oznámil pokračovanie spolupráce pri zavádzaní reforiem, ktoré sú na to potrebné. Stabilita na západnom Balkáne je podľa šéfa NATO dlhodobým strategickým cieľom tejto aliancie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NATO chce pomôcť pri ochrane mieru. Stoltenberg: Pripravujeme špeciálne opatrenia pre Bosnu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku