eReport.sk
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Foto: tasr/ap

Baerbocková zdôraznila: Berlín zásobuje Ukrajinu zbraňami práve preto, že Zelení sa zasadzujú za mier!

Za dodávku ďalších zbraní Ukrajine sa na zjazde nemeckej strany Zelených v sobotu v Bonne vyslovila prevažná väčšina delegátov. Odmietli tiež viacero návrhov, v ktorých sa podpora dodávok zbraní pre ukrajinské sily kritizovala ako odklon od pacifistickej tradície strany. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Budú tak robiť kým Ukrajina nevyhrá
 2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 3. Vučič s nečakaným rozhodnutím
 4. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková a pakistanský minister zahraničných vecí Bilavál Bhutto Zardárí .
 5. Líderka pravicovej politickej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
 6. Silné gesto pápeža!
 7. Na archívnej snímke z 21. augusta 2022 srbský prezident Aleksandar Vučič
 8. Proukrajinský demonštranti pred ruskou ambasádou vo Varšave.
 9. Hamran sa zastáva Čurillu
 10. Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania.
 11. Americký minister obrany Lloyd Austin v utorok pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Iraku. T

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková zdôraznila, že Berlín zásobuje Ukrajinu zbraňami práve preto, že Zelení sú stranou, ktorá sa zasadzuje za mier a ochranu ľudských práv. „Podporujeme ľudí pri ochrane ich životov,“ uviedla s tým, že jediný, kto nesie vinu za vojnu na Ukrajine, je ruský prezident Vladimir Putin.

Šéfka nemeckej diplomacie obvinila Putina aj Srbsko

Líder Zelených Omid Nouripour konštatoval, že „tieto zbrane zachraňujú ľudské životy“. Sergey Lagodinsky, ktorý je poslancom Európskeho parlamentu, v súvislosti s imperialistickými motívmi Kremľa povedal, že obrana a suverenita Ukrajiny je pre Zelených ako „antikolonialistickú stranu“ záväzkom.

Baerbocková poukázala na Srbsko, ktoré obvinila z toho, že cez svoje hranice púšťa mnohých migrantov bez víz, ktorí sa následne pokúšajú dostať do krajín EÚ.

Šéfka nemeckej diplomacie poznamenala, že ide o hybridnú vojnu – nebojuje sa podľa jej slov len zbraňami, ale aj energiami, a tiež strachom a snahami o rozdeľovanie spoločnosti, čomu je potrebné zabrániť. Je podľa nej zrejmé, že ďalšou témou, ktorá bude rozdeľovať ľudí, bude migrácia. V tejto súvislosti poukázala na Srbsko, ktoré obvinila z toho, že cez svoje hranice púšťa mnohých migrantov bez víz, ktorí sa následne pokúšajú dostať do krajín EÚ.

Zelení majú v pláne aj debatu o klimatickej politike

Mnohí delegáti Zelených kritizovali povolenie na export zbraní do Saudskej Arábie a tiež spočiatku opatrné vyjadrenia vlády čo sa týka odsúdenia násilností počas iránskych protestov. Napriek rozsiahlemu zákazu vývozu zbraní do Saudskej Arábie totiž nemecká vláda v rámci spoločného programu Talianska, Španielska a Británie nedávno schválila dodávku vybavenia a munície v hodnote 36 miliónov eur.

V nedeľu, počas záverečného dňa zjazdu, ktorý sa začal v piatok, sa budú Zelení zaoberať témou klimatickej politiky.

Približne 800 zúčastnených delegátov sa na druhej časti zjazdu venovalo hlavne otázkam zahraničnej a bezpečnostnej politiky. Ako hosťujúca rečníčka vystúpila napríklad spoluzakladateľka ruskej ľudskoprávnej organizácie Memorial Irina Ščerbakovová. V nedeľu, počas záverečného dňa zjazdu, ktorý sa začal v piatok, sa budú Zelení zaoberať témou klimatickej politiky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baerbocková zdôraznila: Berlín zásobuje Ukrajinu zbraňami práve preto, že Zelení sa zasadzujú za mier!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti