tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Požiar z Čiech sa presunul za hranice Nemecka už pred týždňom. Foto: tasr

Nemecko stále bojuje s rozsiahlym požiarom

Situácia v súvislosti s lesným požiarom v Národnom parku Saské Švajčiarsko na území Nemecka, ktorý vypukol pred viac ako týždňom, sa stále výrazne nezlepšila. Aby sa tak stalo, je potrebný dážď, povedal v utorok podľa agentúry DPA hovorca okresu Saské Švajčiarsko-Východné Krušné hory Thomas Kunz.

Kunz uviedol, že pri stúpajúcich teplotách a suchu sa zvyšuje i intenzita požiaru. Hasiči podľa neho naďalej bojujú s tlejúcimi ohniskami a požiarom šíriacim sa v zemi.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Požiar obilia v Trnave pripomínal hotové peklo na zemi.
  3. Na kombosnímke minister Robert Habeck a nespokojní nemeckí občania.

Kunz dodal, že zo zeme miestami stúpa dym a vznikajú otvorené plamene. Okrem toho môže vietor spôsobovať, že žiara sa rýchlo rozšíri. Aby sa tomu zabránilo, na niektorých miestach boli zemi umiestnené bariéry. V utorok ráno bolo v nasadení približne 300 hasičov, počas dňa sa má ich počet zvýšiť na 550. Hasiči využívajú v severnej časti údolia Kirnitzschtal aj vodné delá poskytnuté saskou a bavorskou políciou, ktoré vodu rozstrekujú po okrajoch chodníkov, aby tak zamedzili šíreniu ohnísk.

Lesný požiar sa na nemecké územie rozšíril pred týždňom z Národného parku České Švajčiarsko, kde vypukol 24. júla. V pondelok veliteľ hasičského zboru ČR Vladimír Vlček oznámil, že požiar v Českom Švajčiarsku sa podarilo dostať pod kontrolu a nešíri sa do ďalších miest.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko stále bojuje s rozsiahlym požiarom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku