eReport.sk
Šimpanz so samopalom, ktorého mal Baránek na mysli.
Šimpanz so samopalom, ktorého mal Baránek na mysli. Foto: yt/Ape With AK-47

VIDEO Rozčarovaný Baránek ľudí vo vláde označil za najhlúpejších: Oni sú ako ten šimpanz so samopalom!

Súčasná slovenská politická scéna pripomína rozbúrené more. Za mreže sa dostal kedysi nedotknuteľný exminister vnútra Robert Kaliňák, väzba hrozí aj šéfovi strany Smer-SD Robertovi Ficovi. A NAKA ide aj po poslancovi koalície Martinovi Borguľovi zo Sme rodina.

Ak za tento paškvil pôjde Fico do väzby, tak z neho urobia martýra či Jánošíka II., ktorý aj keď bol obyčajný bandita, tak my na neho spomíname v dobrom.

Kto by si myslel, že po koronakríze a počas vojny na Ukrajine sa u nás už nič vážnejšie stať nemôže, ten sa škaredo zmýlil. Veci okolo exministra vnútra Roberta Kaliňáka a šéfa Smeru-SD Roberta Fica sú doslova bombou na našom „mierumilovnom“ Slovensku. Zaujímavý postoj k tomu zaujal skúsený politológ Ján Baránek, ktorý vo videu pomenoval celú situáciu nielen pomerne jasne, ale aj poriadne ostro. Pripomíname, že redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Aj teraz tu máme kastu nedotknuteľných a „našich“ ľudí

Baránek hneď v úvode priznáva, že človek niekedy nevie, či má plakať, alebo sa smiať. Aj teraz je to vraj taký smiech cez slzy. „Veľmi ma pobavilo zadržanie Kaliňáka a tiež obvinenie na Fica. Neviem, či Fico vyviazne, alebo ho konečne majú, no pociťujem zúfalosť z krokov tejto vlády,“ konštatuje politológ, ktorý si vraj v prvom okamihu myslel, že tu máme Gorilu II., a to nehľadiac na to, že Gorila I. sa nevyšetrila a ani sa nikdy nevyšetrí. „A teraz už vôbec nie, pretože sa netýkala Ficovej Coca-Coly, ale vlády Mikuláša Dzurindu. Aj teraz tu máme kastu nedotknuteľných, lebo tu stále funguje systém našich ľudí. Nech si táto zgerba rozpráva čo chce,“ tne do živého Baránek, ktorý dúfal, že sa tu, napriek vojne v polícii, v prokuratúre a všelikde inde, začne konečne riešiť korupcia.

Roky vykrikovali o bezbrehej korupcii, ktorá tu bola za Ficových vlád, pričom sa málo vykrikuje o bezbrehej korupcii, ktorá tu bola za Dzurindových vlád

„Po tom, ako som dostal vznesené obvinenie som sa však nestihol čudovať. Boli tam popísané úplné nezmysly. Najskôr som to prestal čítať, lebo si myslel, že sa mi to sníva. Myslel som si, že keď oni, ktorí roky vykrikovali o bezbrehej korupcii, ktorá tu bola za Ficových vlád, pričom sa málo vykrikuje o bezbrehej korupcii, ktorá tu bola za Dzurindových vlád (1998 až 2006 – pozn. red.), a tie piliere a základnú schému tu dali Mečiarove vlády (1992 až 1998 s krátkou prestávkou v roku 1994 – pozn. red.),“ prízvukuje Baránek s tým, že korupcia tu bola stále. „Fico ju nevymyslel, a ani u nás jej základy nezaložil. Čakal som bombu, takú Gorilu II., ale keď si prečítal prvé strany Ficovho obvinenia, bolo ich asi 10-15, tak som to musel prestať čítať, lebo to sa nedalo. Napokon som to prečítal celé, hoci nie v ten deň. Nie som síce právnik, ale bola tam taká zložka nezmyslov, že by tam moli namontovať každého premiéra,“ prízvukuje.

VIDEO Najnovší komentár politického analytika Jána Baránka

Zdroj: youtube.com/RNDr. Ján Baránek

Sami si strelili do kolena, Fica z korupcie vlastne vyvinili

Zvýrazniť chce ale fakt, že čo urobili a či im to doplo, čo vlastne urobili. „I keď nemali relevantné dôkazy, tak si ich vlastne vyfabrikovali. Našli kajúcnikov a Kaliňáka zobrali za korupciu. Lebo toto je tá takzvaná protikorupčná vláda. Oni vzniesli obvinenie aj z organizovania zločineckej skupiny. Toto je ale niečo tak primitívne, tupé a hlúpe, čo na tých 108 stranách splodili, že keby som chcel zo seba urobiť najväčšieho idiota, tak to nedokážem. Toto svedčí o totálnej intelektuálnej vyprázdnenosti nielen tých, čo vládnu, ale aj tých policajtov, vyšetrovateľov a prokurátorov. Takéto niečo môžu vyprodukovať len mentálni mrzáci a na základe takého niečo ísť konať,“ nedáva si Baránek pred ústa servítku a dodáva, že po vypočutí právnych analýz Judity Laššákovej či Jána Drgonca môže povedať, že je to jedna katastrofa.

Takto sa zhovädiť sa nepodarilo ešte nikomu.

„Sami si strelili do kolena, lebo Fica vlastne z korupcie vyvinili. A viete čím? Tým, že po tejto verbálnej „delostreleckej príprave“ , ktorá bola o korupcii, tak o korupcii tam nie je vôbec nič! Čo z toho vyplýva? Pre tých menej chápavých to, že oni toho Fica od tej korupcie vlastne akoby očistili a všetkým, ktorí im slepo dôverovali poslali odkaz, že nič na Fica nenašli! No lebo keby ju mal, tak by tam v tom obvinení niečo o tej korupcii muselo byť,“ konštatuje ďalej. „Už viete čo ste vy hlupáci najhlúpejší na planéte urobili? Už vám to došlo? Vy ste Fica vyvinili z korupcie. A že ste niečo teraz na neho našli, to už sa neberie, hlavná bola pre vás predsa jeho korupcia,“ pokračuje Baránek v tvrdej kritike a dodáva, že to, čo robia nie je prejavom politického boja, alebo boja proti politickému zlu.

Akútne potrebujeme, aby táto vláda čím skôr dovládla

„To je len prejavom vnútornej posadnutosti a nenávisti niekoho voči svojím politickým oponentom. Rád by som vedel, kto je taký hlúpy, že toto splodil. To odhalenie nie je o tom, že Fico je arcizlodej, ale o tom, že za Ficových vlád žiadna korupcia nebola. Lebo keby bola, tak v tom obvinení sa o nej píše. Toto ste urobili. A nezachráni vás už žiadna slovná ekvilibristika. Takto sa zhovädiť sa nepodarilo ešte nikomu,“ drží kritickú líniu politológ, podľa ktorého je kardinálny omyl aj to, že ak nebude Fico v čele Smeru, ale vo väzbe, tak jeho strana nezvíťazí vo voľbách. „Ak za tento paškvil pôjde Fico do väzby, tak z neho urobia martýra či Jánošíka II., ktorý aj keď bol obyčajný bandita, tak my na neho spomíname v dobrom. Aj keď bude Fico vo väzbe, tak Smer vyhrá voľby a bude jedno kto bude v jeho čele. To zafunguje úplne naopak,“ myslí si.

Vy ste úplne hlúpi a je mi vás ľúto ako ste mentálne zaostalí a infantilní

Boj proti korupcii tejto vlády má podľa Baráneka jediný svetlý bod – definitívne odhalili čo sú za neschopnú bandu. „Vy ste úplne hlúpi a je mi vás ľúto ako ste mentálne zaostalí a infantilní,“ odkazuje koalícii. Baránek tiež priznáva, že za komunistov sa policajtov bál, ale títo sú takí ako keď dáte šimpanzovi do rúk samopal. „Oni sú ako ten šimpanz so samopalom. Lebo vy neviete čo mu lieta v hlave a koho s tým samopalom trafí,“ smeje sa politológ.

VIDEO Pozrite si konanie šimpanza, ktorého mal Baránek na mysli

Zdroj: youtube.com/Ape With AK-47

Baránek prezradil svoj zaujímavý postreh k situácii okolo poslanca parlamentu za Sme rodina Martina Borguľu, ktorého vraj nechce obhajovať, ale prekáža mu, ako Burgula hovoril o tom, že zaplatil výpalné, a že sa z obete stal teraz vlastne obvinený.

Related Posts

 1. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 2. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
 3. Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005.
 4. Fico šokuje
 5. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
 6. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
 7. Predseda strany SaS Richard Sulík.
 8. Protest pred parlamentom bol v réžii strany Smer.
 9. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
 10. Hovorca ministerstva obrany USA John Kirby.
 11. Šéfka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽaNO).
 12. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
 13. Vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo poľský minister obrany Mariusz Blaszczak.
 14. Uvrhli štát do krízy?
 15. Predaj ovocia, zeleniny a priesad na mestskej tržnici v Nitre 2. mája 2014.

„Chýbala mu jedna asi najpodstatnejšia vec – keby na neho nemali nič, tak by za ním nešli vydierať ho. Celé mi to pripadá ako veľmi vysoká hra niekoho, alebo možno niekoho nesmierna hlúposť. Slovensko akútne potrebuje to, aby táto vláda čím skôr dovládla, lebo Slovensku strašne škodí. Vyrába zbytočne mŕtvych a aj zbytočne chudobných. Rozohrali hru, ktorá sa im veľmi ľahko môže vymknúť z rúk,“ hovorí na samý záver politológ Ján Baránek a dodáva, že mu to pripomína to, že niekto začal hrať vabank. A v tejto hre nejde nielen o Fica, ale o oveľa viac

Zdroj: fb / Ján Baránek


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Rozčarovaný Baránek ľudí vo vláde označil za najhlúpejších: Oni sú ako ten šimpanz so samopalom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre