eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico komunikuje so zahraničím: Opozícia nemieni podporovať tento politický monsterproces!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico dal na dnešnej tlačovej besede stanovisko k prebiehajúcemu rokovaniu mandátového a imunitného výboru, ktorý sa zaoberá žiadosťou Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na jeho vzatie do väzby. Skonštatoval, že opozícia našla zhodu v názore, že nemienia podporovať tento „politický monsterproces“ a za konaním koalície vidí dva základné ciele.

„Prvým cieľom je totálna likvidácia opozície, to je taký cieľ, ktorý je dlhodobejší a ktorý sa bude diať až do konania parlamentných volieb. Táto likvidácia bude prebiehať diskreditáciou, zatváraním predstaviteľov opozície, pravdepodobne aj útokom na existenciu niektorých politických strán. A potom to je samozrejme cieľ, ktorý je krátkodobý alebo okamžitý a ten cieľ spočíva v tom, že treba prekryť neschopnosť vlády Slovenskej republiky reagovať na najakútnejšie veci, ktoré sa na Slovensku dejú, ale súčasne aj prekryť šialenstvá, ktoré táto vláda robí v zahraničnej politike,“ uviedol Fico.

Snaží sa vláda prekryť vážne spoločenské problémy?

Smer aj naďalej trvá na tom, že vláda sa snaží stíhaním politikov prekryť iné problémy, ktorým čelí. Nevie sa vraj popasovať napríklad s vysokou infláciou, ktorá má podľa slov expremiéra Fica dosiahnuť až 16 %. „Je preto škandalózne, že ak je medziročná inflácia už takmer jedenásť percent, ak všetci hovoria o tom, že inflácia pôjde na šestnásť percent, že vláda doteraz nič nepredložila. A myslí si, že to prekryje tým, že včera oznámili stíhanie vládneho poslanca Borguľu alebo že robia cirkus okolo mňa v mandátovom a imunitnom výbore. Ja som nevidel dôvod tam chodiť, poslal som tam samozrejme obhajcov, ktorí sú tam, takže nemôže nikto povedať, že nie som zúčastnený,“ poznamenal.

Zdroj: video:yt/smersd

Sociálni demokrati pri tom v tlačovej správe upozorňujú aj na ďalšie makroekonomické problémy: „Dnes bolo na vláde odsúhlasené programové vyhlásenie, z ktorého je zrejmé, že hrubý domáci produkt by mal rásť iba o 2,1% namiesto plánovaných 4% a dosiahli sme rekordnú zadlženosť na úrovni 63,1%. Navyše výdavky tejto vlády sú o 9 miliárd vyššie ako za vlád SMERu. No napriek obrovským výdavkom sme mali najmenšiu, najpomalšiu, najbyrokratickejšiu pandemickú pomoc a teraz máme aj najmenšiu pomoc ľuďom pri zdražovaní.“

Je v kontakte so stranou Európskych socialistov

Fico dnes podľa jeho slov komunikoval s predstaviteľmi Strany európskych socialistov, ktorí potvrdili, že Bulharsko a Poľsko dostali oficiálne listy o prerušení dodávok plynu z Ruska, čoho dôsledkom je podľa Fica prudký nárast ceny plynu o 24% na trhoch. To bude mať na Slovensko podľa opozície veľké následky, lebo sme tranzitná krajina, prechádza nami veľké množstvo plynu na Západ a Slovensko má z toho približne 300 miliónov eur ročne.

Bude vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec
  2. Naď je najväčší konšpirátor
  3. Uvrhli štát do krízy?
  4. Fico šokuje
  5. Šéfka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽaNO).
  6. Eduard Chmelár
  7. Šimpanz so samopalom, ktorého mal Baránek na mysli.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico komunikuje so zahraničím: Opozícia nemieni podporovať tento politický monsterproces!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre