eReport.sk
Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005.
Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005. Foto: tasr

Fico ukázal na poslankyňu OĽANO: Bol za ňou vraj Lipšic! Špeciálny prokurátor sa bráni

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico dnes v parlamentnom pléne požiadal o zvolanie poslaneckého grémia kvôli údajnej zaujatosti poslankyne Anny Andrejuvovej (OĽANO). Andrejuvová predsedá mandátovému a imunitnému výboru NR SR, ktorý odsúhlasil vydanie Fica do kolúznej väzby. Andrejuvovú však mnoho vecí spája so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom. V minulosti pôsobila ako jeho poslanecká asistentka a v blízkej spolupráci mala byť dvojica aj počas Lipšicovho ministrovania. Lipšic bol z Ficovho prípadu vylúčený pre zaujatosť a Smer-SD otvára otázku, či by v celom procese nemala ostať zdržanlivou aj samotná poslankyňa. Andrejuvová aj Lipšic konflikt záujmov odmietajú.

Fico zároveň tvrdí, že Lipšic mal Andrejuvovú navštíviť v priestoroch parlamentu dokonca aj počas dnešného rána (v piatok 29.4. – pozn. red.). Vzhľadom na uvedené skutočnosti opozičný líder žiada, aby bol predkladaním žiadosti prokuratúry v pléne poverený iný člen výboru.

Lipšic sa už stihol vyjadriť

Špeciálny prokurátor na druhej strane tieto slová odmieta, aj keď veľmi neurčitým spôsobom. „Obvinení, ako aj ich obhajcovia, majú právo zavádzať a klamať. Je to výlučne vecou ´taktiky´ obhajoby. Ako prokurátori musíme byť aj zdržanliví aj vo vzťahu k dokázateľne nepravdivým tvrdeniam obvinených alebo ich obhajcov,“ píše Lipšic vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Veľkú časť Ficových slov a výhrad však sám (možno nevedomky) priznal: „Je verejne známou vecou, že poslankyňa Anna Andrejuvová bola v minulosti mojou kolegyňou na Ministerstve spravodlivosti, Ministerstve vnútra, ako aj v Národnej rade SR.“

Zdroj: fb/daniel.lipsic.5

Plenárne rokovanie parlamentu ohľadom žiadosti špeciálnej prokuratúry o vydanie Fica dnes nebolo ukončené. Okrem súhlasu mandátového a imunitného výboru je pre vydanie Fica potrebný aj súhlas celého pléna NR SR. Rokovanie bude pokračovať na začiatku budúceho týždňa. Ako ho poznačí možná zaujatosť predsedníčky kľúčového výboru však ešte nie je jasné.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Ján Krošlák (OĽANO)
  3. Jana Bittó Cigániková
  4. Robert Fico medzi občanmi, ktorí ho prišli podporiť pred NR SR.
  5. Fico šokuje
  6. Fico šokuje
  7. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).
  8. Šimpanz so samopalom, ktorého mal Baránek na mysli.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico ukázal na poslankyňu OĽANO: Bol za ňou vraj Lipšic! Špeciálny prokurátor sa bráni

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie