eReport.sk
Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková, Veronika Remišová a Peter Pellegrini v štúdiu TV Joj.
Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková, Veronika Remišová a Peter Pellegrini v štúdiu TV Joj. Foto: tv joj

VIDEO Remišová vracia úder Pellegrinimu: Ani moderátorke sa ale nepáčilo, o čom „točila“!


Peter Pellegrini (Hlas-SD) si v piatok dovolil nastaviť zrkadlo vicepremiérke Veronike Remišovej (Za ľudí) a zverejnil zostrihané video zo štvrtkovej debaty v štúdiu televízie Joj. Vládnu političku pritom nešetrne kritizoval, že nereaguje na konkrétne otázky moderátorky Jany Krescano Dibákovej. Dokonca sa verejne vyjadril, že najbližšie, ak bude mať možnosť s Remišovou diskutovať pred televíznymi kamerami, užije na upokojenie Lexaurin. Pravdou je, že Remišová z jeho videozostrihu relácie Na hrane vyšla, jemne povedané, ako porazená. A tak sa šéfka najmenšej parlamentnej strany rozhodla v rovnaký deň, akurát o pár hodín neskôr, zasadiť expremiérovi protiúder. To, ako jej to to vyšlo, už posúďte sami.

Tak, ako už tradične, Remišová k svojmu videozostrihu na sociálnej sieti hneď úvode uviedla, že Pellegrini je žiakom šéfa strany Smer-SD, Roberta Fica. „Pokrytectvo, klamstvo a demagógia ako pracovná metóda. Stále hovorí, čo by urobil keby… No keď mohol, nepomohol,“ spustila svoj hejt na opozičného poslanca ministerka informatizácie.

Výčitky Pellegriniho aj seniorov Remišová ignoruje

To, čo jej Pellegrini v relácii vyčítal, že vláda nepomáha seniorom, Remišová neberie. A to napriek tomu nie, že aj Jednota dôchodcov na Slovensku cez svoju zástupkyňu Valériu Pokornú opakovane vláde avizovala, že koalícia na dôchodcov takpovediac z vysoka kašle, pričom dôchodcovia vyhlásili vláde otvorenú vojnu v podobe štrajkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michelko ďakuje Remišovej
  2. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  3. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  4. Na kombosnímke zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika Remišová (Za ľudí) v štúdiu RTVS.
  5. Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane.

Členka vlády Eduarda Hegera (OĽANO) tieto neodškriepiteľné fakty, však bohapusto ignorovala a radšej sa, tak ako už tradične, hrabala v minulosti. Pripomíname, že súčasný vládny štvorspolok je pri moci už dva roky a nikdy v histórii neboli zrejme seniori odkázaní na pomoc vlády tak, ako pri súčasnom drastickom zvyšovaní cien prakticky všetkého.

Čo má inflácia spoločné s vydaním Fica do väzby?

„Zaštiťuje sa dôchodcami, ktorých ´sociálni´ politici využívajú len pred voľbami. Keď som mu však ukázala fakty – koľko dostal dôchodca za ich vlády ako vianočný príspevok (70 eur) a koľko dostal ten istý dôchodca ako 13. dôchodok za našej vlády (240 eur), nevedel ani zareagovať,“ išla si svoje Remišová.

Samozrejme, vicepremiérka nezabudla Pellegrinimu vytknúť ani to, že nenahlasoval za protiinflačný balíček Igora Matoviča (OĽANO). Ten je ale aj podľa odborníkov skôr prorodinný a od reálnej pomoci všetkým dotknutým kategóriám obyvateľstva pri stúpajúcich cenách, má – trochu – dosť, ďaleko. A okrem toho, je aj poriadne nákladný.

„Navyše, Pellegrini nezahlasoval ani za vyššie prídavky pre deti, ani za pomoc rodinám, ani za nižšie dane pre pracujúcich rodičov. Jediné za čo zahlasoval bolo, aby si jeho učiteľ Fico mohol naďalej užívať výsady nadľudí a zostal chránený v parlamente,“ otvorila Remišová aj ďalšiu nesúvisiacu tému.

Remišová si v závere statusu aj sama zatlieskala

Prečo nesúvisiacu? Azda každý príčetný občan má jasno v tom, že nedávne hlasovanie nezaradených poslancov strany Hlas-SD proti vydaniu Roberta Fica do väzby, nemá nič spoločné s tým, že inflácia doslova podlamuje kolená významnej časti slovenskej verejnosti.

Remišová však svojmu statusu, ktorý sa niesol opäť v duchu „lebo Fico“, v jeho samom závere obrazne (aj emotikonmi) povedané tlieska: „Bravo, pán Pellegrini, od Fica ste sa toho veľa za tie dlhé roky po jeho boku naučili. Politici ako vy a Fico nemajú čo Slovensku ponúknuť!

A ešte niekoľko slov k pripojenému videozostrihu Remišovej. To, že hovorila opäť takpovediac mimo mísu, neuniklo ani jojkárskej moderátorke. Počas slov političky sa Remišovú Dibáková snažila prerušiť, s tým, že ju zaujíma niečo úplne iné, ako to, o čo práve, ako sa hovorí, točí.

Pellegrini nevyčítal Remišovej iba seniorov

A ešte jedna drobná poznámka. Pellegrini nevyčítal vo štvrtok v štúdiu TV Joj Remišovej iba nedostatočnú pomoc seniorom, ale aj fakt, že vláda kašle aj na občanov, ktoré vykonávajú učiteľské povolania. Remišová totiž nedokázala priamo reagovať na otázku učiteľky, ktorá sa politikov opýtala: „Pracujem ako učiteľka. Kvôli platu 900 eur mi ale banka neschválila hypotéku. Mám si ísť najprv zarobiť do Rakúska roznášaním letákov do schránok?“

Zdroj: fb/remisova.veronika

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová vracia úder Pellegrinimu: Ani moderátorke sa ale nepáčilo, o čom „točila“!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne