eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico posiela list predsedovi Najvyššieho súdu: To čo robí Kliment je obyčajný absurdistan!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico posiela otvorený list predsedovi Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Jánovi Šikutovi. Účelom listu má byť podľa expremiéra poukázanie na hrubé zneužívanie trestného práva na politické účely.

Opozičný politik reaguje na štvrtkové vyjadrenie práve šéfa Najvyššieho súdu, ktorý vyhlásil, že pôda orgánu nesmie byť používaný ako nástroj politického boja. „Udalosti, ktoré sledujeme, nás však musia viesť k záveru, že niektorí sudcovia NS SR sú priamo zapájaní do zneužívania trestného práva na politické perzekúcie,“ uvádza Fico.

„Vašu osobitnú pozornosť chcem upriamiť na rozhodovanie sudcu NS SR J. Klimenta v prípade prominentného obhajcu Mareka Paru, t.č. vo výkone väzby. Ako politik si osvojujem právo vyhlásiť, že za väzobným stíhaním obhajcov ako je Marek Para alebo Robert Kaliňák musíme vidieť záujem oslabiť výkon práva na obhajobu v mnohých citlivých prípadoch kriminalizácie opozície a ľudí účelovo spájaných s opozíciou.“

Existuje celý rad rozhodnutí Ústavného súdu SR potvrdzujúcich, že sú to práve konkrétni sudcovia SR, ktorí najčastejšie porušujú ľudské práva osôb obvinených v citlivých politických kauzách.

Robert Fico

„Situácia v prípade rozhodnutia NS SR (senát 5T, J. Kliment, P. Štift, P. Hatala) o väzbe advokáta M. Paru naberá na absurdnosti a vedie k vážnym podozreniam z manipulácií na NS SR. Proti rozhodnutiu, že sudca J. Kliment nie je vylúčený z konania, podala obhajoba sťažnosť, o ktorej mal rozhodnúť päťčlenný senát NS SR pod vedením sudcu P. Hatalu,“ píše šéf Smeru.

Foto: fb/robertfico

Zdroj: video:fb/robertfico

Vážený pán predseda,
„Plne rešpektujem nezávislosť súdnej moci, ale sú neprehliadnuteľné okolnosti potvrdzujúce, že právny štát na Slovensku trpí mimoriadne vážnymi defektmi, dokonca na jeho najvyšších poschodiach.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  2. Michal Šimečka
  3. Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková, Veronika Remišová a Peter Pellegrini v štúdiu TV Joj.
  4. Fico šokuje

Fico očakáva od Šikutu okamžité opatrenia.: „Prirodzene preto očakávam a súčasne Vás týmto otvoreným listom žiadam, aby ste po Vašom vyhlásení, že NS SR nemôže byť súčasťou politického boja, prijali okamžite opatrenia na Najvyššom súde SR, ktoré vylúčia evidentnú angažovanosť niektorých Vašich sudcov v tomto politickom boji,“ dodáva Fico v otvorenom liste predsedovi NS SR Jánovi Šikutovi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico posiela list predsedovi Najvyššieho súdu: To čo robí Kliment je obyčajný absurdistan!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie