eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico sa zastal Blahu a na adresu Matoviča povedal: On je blázon. Už roky je v opatere psychiatra!

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico na tlačovej konferencii v stredu informoval verejnosť o tom, že poslanecký klubu strany SMER – SD bude iniciovať otvorenie mimoriadnej schôdze k rapídne zvyšujúcim sa cenám energií, palív, potravín a ďalších, k životu nevyhnutných vecí. 

Na začiatok svojho vystúpenia sa Fico zastal svojho straníckeho kolegu, podpredsedu strany Smer – SD a poslanca Národnej rady SR (NR SR) Ľuboša Blahu, ktorého politické stanovisko k nepravdivým informáciám o očkovaní zmazala sociálna sieť zrejme na základe silného tlaku vládnych politikov a im spriaznených médií, či aktivistov. 

Šéf Smeru hovoril o cenzúre a fašizoidných prvkoch

„Vymazanie statusu podpredsedu strany Smer-SD Ľuboša Blahu otvorene označujeme za nepovolenú a zakázanú cenzúru, ktorá sa žiaľ v tomto období, kedy sa objavuje čím ďalej tým viac fašizoidných prvkov stáva súčasťou nášho života.“ R. Fico ďalej uviedol, že terčom podobnej cenzúry sa stal rovnako aj on a to v denníku SME, ktoré odmieta uverejňovať niektoré jeho blogy, pretože nechce, aby ovplyvňoval čitateľov denníka SME svojimi vlastnými názormi. „Žijeme v demokratickej krajine, je smiešne a nedemokratické, ak sa nám rozhodli zatvárať týmto štýlom ústa,“ uviedol Fico.

„Je tu jedno nádherné porekadlo”

Predseda sociálnych demokratov ďalej uviedol postoj opozičnej strany k vládnemu návrhu, ktorá sa má týkať poukážok v hodnote 500 eur pre osoby staršie ako 60 rokov, ak sa nechajú zaočkovať. V koalícii o tomto návrhu panuje jasná nezhoda, kedy jeden koaličný partner odkazuje inému, že jeho nápad je hlúposť a skončí ako fiasko. Takéto niečo sa počas vlád pod vedením strany Smet – SD nikdy nestalo a bolo to nemysliteľné. „Je tu jedno nádherné porekadlo, ktoré hovorí: pošli blázna, príde blázon. Ak pošlete na ministerstvo financií blázna. On je blázon. Dobre viete, že už roky je v opatere psychiatra. A teraz to nehovorím, ako klebetu. To je verejné tajomstvo, tak nemôžete od neho očakávať racionálne návrhy,” povedal trojnásobný expremiér na adresu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

Mativičov nápad v jeho pôvodnej podobe nepodporia

Fico ďalej ubezpečil, že Matovičov návrh je pre Smer neakceptovateľný. „Smer nepodporí v prvom čítaní tento návrh. V druhom čítaní predložíme svoj veľmi jasný pozmeňujúci návrh a budeme žiadať, aby bolo dôchodcom vyplatených 500 eur v hotovosti, ako jednorazový príspevok, čím si budú môcť zmierniť dopady toho, čo sa dnes na Slovensku deje v rámci zdražovania,“ konštatuje R. Fico pričom dodáva, že „ak tento náš návrh na vyplatenie 500 eur, čo je v podstate 13. dôchodok, neprejde, tak už vôbec nebudeme za tento návrh z dielne Igora Matoviča hlasovať.“  

Chcú, aby vláda začala riešiť zdravotníctvo

Kvôli katastrofálnej situácii, ktorú podľa Fica privodila Slovensku vláda pod vedením OĽANO, musí Smer-SD reagovať na najvyššej demokratickej úrovni parlamentu a iniciovať mimoriadne schôdze. Prvá schôdza bude po dohode s nezradenými poslancami okolo Tomáša Tarabu. Návrh na túto schôdzu je už podaný a bude sa venovať zdravotníctvu. „Chceme, aby vláda začala jasne hovoriť o peniazoch pre zdravotníctvo. Radšej mali viac zaplatiť lekárov a zdravotné sestry, ktorí sú v prvej línii, ako rozdávať poukážky v hodnote pol miliardy určené na kaderníctva a tobogány. Bolo by to tisíckrát užitočnejšie ako Matovičov návrh,“ tvrdí R. Fico. 

Reč bola aj o masívnom zdražovaní

Druhá mimoriadna schôdza sa bude venovať zdražovaniu. SMER – SD prichádza s mimoriadnou schôdzou a bude žiadať, aby vláda predložila konkrétne návrhy, čo ide v tejto situácii robiť. „Keby bola strana Smer-SD dnes vo vláde, tak už dnes máte na stole niekoľko návrhov  čo s tým robiť. Prišli by sme so znížením DPH pokiaľ ide o ceny energií, ponúkli by sme ľuďom plynové vratky, reagovali by sme inak na cenu elektriny tým, že by sme riešili zložky, ktoré tvoria cenu elektrinu. Pri základných potravinách, kde sme už v minulosti znižovali DPH, by sme išli do zastropovania cien na určité obdobie, aby sme ľuďom pomohli. Táto vláda však ľuďom ponúka to, aby si v noci vypli kúrenie, pretože nemajú iné východisko,“ uvádza R  Fico. 

Na spadnutie je aj veľký protest proti zdražovaniu

Vláda dnes zrejme úmyselne diskriminuje slovenských malých a stredných podnikateľov, ktorí majú zákaz predávať, pričom podporujú nadnárodné reťazce, ktorú môžu predávať čokoľvek. „Pokiaľ náš návrh mimoriadnej schôdze neprejde, lockdown-nelockdown, ideme do konca roka zorganizovať veľký protivládny protest proti vládnej sprostosti, pretože inak sa to ani nedá nazvať. Vláda poškodzuje záujmy štátu a robí Slovákom zle, musíme na to reagovať. V spoločnosti sa šíri aj téma generálneho štrajku, ktorý je však výlučnou vecou odborárov. Pokiaľ sa odbory rozhodnú do toho ísť, budú mat našu plnú podporu,“ dodal bývalý predseda slovenskej vlády.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Robert Fico na snímke videa.
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Zapadnutý autobus v závejoch na ceste medzi obcou Ploské a jej časťou Ortáše 11. februára 2021.
  5. Plyšový macík v poslaneckej lavici v NR SR.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa zastal Blahu a na adresu Matoviča povedal: On je blázon. Už roky je v opatere psychiatra!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti