eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

VIDEO Sulíkov drsný odkaz: Aby poukážky nevyužívali odporcovia očkovania na podplácanie lekárov!

AKTUALIZOVANÉ – Hoci minister financií Igor Matovič tvrdí, že pre svoj nápad s päťstoeurovými poukážkami, zoženie dostatočnú podporu, jeden koaličný partner mu poslal drsný odkaz.

Liberálna strana SaS uviedla šesť dôvodov, prečo Matovičov nápad nepodporia. „Raz je to lotéria, inokedy odmena pre sprostredkovateľov, potom sa zase zvažuje povinnosť a aktuálne 500 eur za to, že si to niekto dá vpichnúť,“ frflal vo svojom komentári na hnonline.sk šéf liberálov Richard Sulík. Pripomenul, že je očkovaný a je za očkovanie, ale nápad s ktorým prišiel Matovič vraj dehonestuje vakcínu, ktorá zachraňuje životy.

– Foto: fb/stranasas

Minister hospodárstva tiež upozornil, že sa zrejme podporí korupcia. „Čo sa stane, ak dáme 500 eur niekomu, kto sa za nič na svete nechce dať zaočkovať? Zoberie tých 500 eur a nájde si doktora, ktorý mu potvrdí očkovanie a vakcínu vyhodí,“ upozornil. Sulíkovi sa tiež nepáči, že by sme mali ľuďom platiť za to, že sa budú chrániť a tiež upozornil, že 500 miliónov eur je dosť vysoká suma.

Čítajte viac:

Vicepremiér si tiež myslí, že poukážky budú fiaskom a pýta sa, čo iné by sa s takou vynaloženou sumou dalo vymyslieť. „Tak napríklad riadne zaplatené zdravotné sestry. Dnes je priemerný plat sestry 1 640 eur. Za 500 miliónov eur by sme mohli každej pridať 500 eur mesačne, zaplatiť jej odvody a ešte zamestnať ďalších 7500 zdravotných sestier za zvýšený plat,“ píše Sulík, ktorý sa neskôr v rovnakom duchu vyjadril aj priamo pred novinármi.

Obvinil aj lekárov z možnej korupcie, Sulík sa toho obáva

„Takýmto krokom dehonestujeme alebo devalvujeme samotnú vakcínu,“ povedal Sulík. Ľudia by sa mali dať zaočkovať preto, lebo majú obavu o svoj život a zdravie a nie preto, že im za to niekto zaplatí.“ Pokiaľ má niekto strach z vakcíny a štátu sa nepodarí ho presvedčiť na zaočkovanie, je to podľa Sulíka jeho právo. „Môžeme sa potom baviť o rôznych kompenzáciách a náhradách,“ dodal Sulík.

Šéf SaS sa tiež obáva, aby poukážky nevyužívali odporcovia očkovania na podplácanie lekárov, ktorí by ich mohli zapísať do systému ako zaočkovaných a vakcínu pritom nepoužiť. Sulík je presvedčený, že problém by v prípade schválenia poukážok bol aj s nastavením funkčného systému a očakáva tiež konflikt s Európskou úniou. Tá totiž pre obmedzenú platnosť iba na územie Slovenska napadla aj rekreačné poukazy zavedené bývalo vládou.

VIDEO Očkovacie poukážky robia podľa Sulíka z vakcíny nepredajný tovar


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulíkov drsný odkaz: Aby poukážky nevyužívali odporcovia očkovania na podplácanie lekárov!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti