eReport.sk
Veronika Remišová, foto:tasr

Strany sa hádajú, “blysla” sa aj Remišová: Namiesto zodpovednej opozície máme trollov!

Parlamentné koaličné a opozičné strany zrejme v boji s pandémiou nebudú spolupracovať a lídri sa na spoločnú tlačovú konferenciu nepostavia. Na otázky o spoločnom postupe a odložení sporov v čase pandémie odpovedalo OĽANO kritikou opozície, čo je jedným z dôvodov, prečo spoluprácu ako reálnu nevidí napríklad Hlas-SD. Opozičný Smer-SD poukázal na to, že dohody o neútočení nefungujú ani vnútri samotnej koalície.

Vládne OĽANO tvrdí, že v boji s pandémiou vyzýva na spoluprácu celé politické spektrum od začiatku. “Žiaľ, opoziční predstavitelia v štýle ‘čím horšie, tým lepšie’ neustále ‘hecujú’ verejnosť proti opatreniam, zvolávajú protesty a neváhajú pritom ohroziť zdravie vlastných voličov, zľahčujú covid, spochybňujú očkovanie, či dokonca otvorene šíria hoaxy a dezinformácie,” uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. OĽANO správanie opozície označilo za nebezpečné a skonštatovalo, že prispelo k zhoršeniu situácie. “Chceme veriť, že aspoň časť opozície si už konečne uvedomí svoj diel zodpovednosti za Slovensko,” dodalo. Parlamentné strany budú môcť podľa hnutia napríklad zahlasovať za motivačné poukazy pre seniorov pri očkovaní.

Remišová: Sabotujú snahy zvládnuť pandémiu

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová adresovala nedávno výzvu opozičným lídrom, aby prestali sabotovať snahy na zvládnutie pandémie a podporili očkovanie. Hovorila o dôležitom geste. “Politici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života a zdravia všetkých. Na Slovensku namiesto zodpovednej opozície máme trollov a šíriteľov dezinformácií, ktorí systematicky sabotujú snahy zvládnuť pandémiu,” podotkla. Skonštatovala, že opoziční lídri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) zneužívajú pandémiu, miesto pomoci opozícia šíri hoaxy a hazarduje so zdravím a životmi ľudí.

Hlas: Táto ruka je vopred opľutá

Hlas-SD tvrdí, že sa správa ako konštruktívna opozičná strana. “Podporili sme desiatky návrhov zákonov k pandémii, ktoré sme považovali za prospešné. Naopak, vládna koalícia z čisto politických dôvodov neprijala ani jeden z návrhov Hlasu-SD na konkrétnu pomoc dôchodcom, rodinám s deťmi či ťažko zasiahnutému hospodárstvu. Koalícia má plno krásnych rečí, ako podáva ruku opozícii, no táto ruka je vopred opľutá,” vyhlásila strana.

Podotkla, že vládna koalícia, a najmä OĽANO nie sú schopní opustiť vlnu nenávisti, na ktorej sa dostali k moci. “Kým sa to nezmení, o spolupráci je len veľmi ťažko hovoriť,” dodal Hlas-SD.

Smer sa pýta: Koľko im ‘dohoda o neútočení’ vydržala?

“Vráťme sa späť v čase do obdobia tesne pred parlamentnými voľbami 2020 a pripomeňme ‘dohodu o neútočení’ medzi predstaviteľmi vládnej koalície navzájom. A najmä treba poukázať na to, koľko im táto ‘dohoda o neútočení’ vydržala,” podotkol opozičný Smer-SD. Ako príklad uviedol aktuálnu situáciu súvisiacu s otvorením či zatvorením škôl.

V parlamentne rezonujú poukazy pre seniorov

Diskusiou o 500-eurových poukazoch za očkovanie pre seniorov ukončili poslanci v piatok ôsmy rokovací deň 51. schôdze Národnej rady (NR) SR. Písomne prihlásených do rozpravy o návrhu zákona, ktorý je v prvom čítaní, je ešte osem rečníkov. Následne sa môžu poslanci ešte prihlásiť ústne.

Plénum v piatok rozhodlo, že novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní.

Obyvatelia Slovenska starší ako 60 rokov by podľa návrhu zákona za očkovanie mali dostať poukazy v hodnote 500 eur. Tie by mohli využiť v hoteloch, penziónoch, reštauráciách a kaviarňach, ale aj na kultúrne podujatia či vybrané služby.

Najbližšie sa politici v pléne zídu v utorok

Zákonodarcovia by sa mali do poslaneckých lavíc vrátiť v utorok (7. 12.), keď by mali pokračovať v rozprave k tomuto návrhu zákona. Okrem iného majú v utorok popoludní na programe dve mimoriadne schôdze, ktoré iniciovala opozícia. Plénum má rokovať o “katastrofálnom stave v slovenskom zdravotníctve” a ohrození verejného zdravia občanov. Druhou témou sú sociálne dosahy výrazného rastu cien energií a základných potravín.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
  2. Robert Fico na snímke z videa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strany sa hádajú, “blysla” sa aj Remišová: Namiesto zodpovednej opozície máme trollov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti