eReport.sk
Ľuboš Blaha, vedľa časť inkriminovaného komentára Petra Schutza.
Ľuboš Blaha, vedľa časť inkriminovaného komentára Petra Schutza. Foto: fb/lblaha

VIDEO Blaha: Dostal som ďalší list od polície. Neuveríte, čo Hamranovi “naši chlapci” vymysleli

Opozičný poslanec Smeru Ľuboš Blaha dostal od polície uznesenie, ktorým muži zákona reagujú na trestné oznámenie, ktoré ľavicový politik podal na komentátora denníka Sme Petra Schutza. Trestné oznámenie na novinára podával kvôli spôsobu, akým Schutz doslova dehonestoval občanov, ktorí sa rôznych dôvodov rozhodli nedať sa zaočkovať proti novému koronavírusu. Podriadení šéfa polície Šefana Hamrana podľa Blahu nielenže toto trestné oznámenie zamietli, ale navyše to odôvodnili naozaj, povedzme, že zaujímavo.

Blaha ešte v júni tohto roku verejne na tlačovke Smeru upozornil, že podáva trestné oznámenie na komentátora denníka SME Petra Schutza za porušovanie zákona a ústavy za výrok, že „znevýhodnenie nezaočkovaných by malo byť brutálne, aby bolesťou až zavýjali“. Opozičný politik svoje rozhodnutie obrátiť sa na políciu odôvodnil vtedy tým, aby takúto diskusiu zastavili už v zárodku.

Blaha tvrdí, že inú reakciu polície ani nečakal

“Milí priatelia a je to tu, presne ako sme čakali. Z polície mi Hamranovi ´naši chlapci´ poslali uznesenie, že zamietajú moje trestné oznámenie na redaktora denníka Sme, Petra Schutza, ktorý sa vyjadril, že nezaočkovaní ľudia sú dobytok s teľacím IQ a že majú kvičať ako svine na bitúnku,” začal s predstavovaním uznesenia Blaha, ktorý sa prihovoril ešte v piatok vo videu na sociálnej sieti svojim takmer 160-tisíc sledovateľom.

Polícia: Články v Sme nie sú prístupné širokej verejnosti

Vzápätí priblížil aj dôvod, pre ktorý polícia jeho trestné oznámenie zamietla. “Citujem: ´samotný článok je prístupný iba s predplatným, teda každý si vlastným rozhodnutím zváži, či má záujem o obsah článkov uverejnených v denníku, teda nie sú články prístupné širokej verejnosti´. Tak toto je bomba,” nestačil sa čudovať zdôvodneniu polície Blaha.

Ľavičiar vytiahol prípad Tarabu a začal porovnávať

Vo videu pripomenul aj nedávny status nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu o dcére prezidentky Zuzany Čaputovej. “Ja sa len pýtam, či niekto núti ľudí kliknúť si na sociálnej sieti na stenu poslanca Tomáša Tarabu? Pretože v jeho prípade stačilo, že napísal, že Čaputovej dcéra je nádejná modelka a pozrite, čo o ňom okamžite napísala tá istá polícia Slovenskej republiky. Citujem: útok na mladistvú, šikana, trestný čin, bezbrehý útok na dieťa…´Čiže v prípade Schutza, ktorý nazve polovicu Slovákov dobytkom a sviňami je to v poriadku, lebo ste si jeho článok nemuseli prečítať, ale v prípade Tarabu je polícii okamžite jasné, že je to exemplárny prípad kyberšikany a teda hneď je jasné, že je to trestný čin,” rozhorčoval sa politik.

VIDEO Blaha dostal odpoveď od polície na trestné oznámenie, ktoré podal na Schutza

Zdroj: fb/LBlaha

Blaha s najväčšou pravdepodobnosťou nebude jediný, kto odôvodnenie polície o tom, prečo sa komentátor Schutz vlastne ničoho zlého nedopustil, nikoho k ničomu nepodnecoval, rovnako skritizuje. Jemne povedané, postoj polície k celej záležitosti, je prinajmenšom zvláštny.

Schutza za jeho výroky nekritizoval len Smer

Napokon Schutzove výroky boli voči neočkovaným extrémne tvrdé, čo niekoľko dní po ich zverejnení v jednom z najväčších slovenských médií priznala aj samotná šéfredaktorka denníka Sme Beata Balogová. “Nemôžme ľudí nazývať dobytkom, ako to urobil mimochodom skvelý komentátor,” uviedla v júli Balogová vo svojom statuse.

Redakcia by sa mala vedieť jasne a zreteľne ohradiť aj proti dehonestujúcemu slovníku, aký používa Schutz

Miroslava Kernová, šéfredaktorka portálu omediach.com.

Miroslave Kernovej, šéfredaktorke portálu omediach.com, však v tom čase Balogovej ospravedlnenie nestačilo. „Schutz píše roky pod značkou SME a tak je škoda, že odsudzujúce stanovisko šéfredaktorky zaznelo len na jej osobnom profile (v denníku ani na webe sme.sk som ho nenašla). Ak totiž politikom vyčítame, že sa vyjadrujú o novinároch ako o slizkých hadoch, prostitútkach… tak redakcia by sa mala vedieť jasne a zreteľne ohradiť aj proti dehonestujúcemu slovníku, aký používa Schutz,” adresovala Kernová jasnú výčitku šéfredaktorke mienkotvorného média Balogovej.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽANO).
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
  5. Miroslav Žiak (SaS)
  6. Tomáš Taraba na snímke z videa.
  7. Igor Matovič počas brífingu s novinármi na tému: Daňová revolúcia: Zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien 22. novembra 2021 v Bratislave.
  8. Ľuboš Blaha a Richard Duda.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha: Dostal som ďalší list od polície. Neuveríte, čo Hamranovi “naši chlapci” vymysleli

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport